Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Postřelená chovná fena jezevčíka uhynula

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PRACHATICE – Minulou neděli někdo postřelil chovnou fenku drsnosrstého jezevčíka, která utekla se svou matkou ze zahrady. Postřelenou fenu našli lidé v Javorové ulici, matku u prachatického gymnázia. Postřelená fena druhý den uhynula. To znamená, že někdo střílel na psy ve městě. Policisté se dohadují, že fenka na střelce zaútočila, i když jezevčíci většinou jen štěkají a na člověka málokdy doopravdy zaútočí. Přesto jezevčíci ročně pokousají nejvíce lidí.

Prachatičtí policisté pátrají po pachateli, který v neděli 13. října mezi 15.45 až 19.20 hodinami postřelil v Prachaticích psa, který na následky zranění druhý den uhynul. Jednalo se o chovnou fenku drsnosrstého jezevčíka. Utekl společně s druhým jezevčíkem, matkou, ze zahrady v Pivovarské ulici. Podle dosud zjištěných informací psi běželi kolem rodinných domů nad Vishayem. Postřelený pes se našel v Javorové ulici, a ten zdravý u gymnázia. K postřelení tedy mohlo dojít mezi ulicemi Ke Střelnici, Javorová nebo Kasárenská. Prachatičtí policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu poškození cizí věci. Majiteli vznikla zastřelením psa škoda ve výši třicet tisíc korun.

„Veškeré informace o možném pohybu psů a střelbě, můžete sdělit na nejbližší policejní stanici nebo na linku 158,“ dodala tisková mluvčí prachatických policistů Martina Joklová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace