pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

• Velikonoční hraní na kantely

pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Postupová oslava se odkládá, série se vrací na Lapač

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Za stavu 3–0 na zápasy dnes hokejisté Českých Budějovic výsledkově nezvládli čtvrté utkání semifinálové série Chance ligy a hostující Vsetín odvrátil konec sezony. Jihočeši přitom do dnešního utkání vstoupili znamenitě a po osmi minutách a dvou brankách Cody Bradleyho vedli 2:0. Poté, co se dostali do dvoubrankového vedení, už si ale Motoráci možná mysleli, že mají vyhráno. Na pár minut přestali hrát koncentrovaně a zodpovědně, což je nakonec stálo celý zápas – Vsetín do přestávky srovnal na 2:2 a ve druhé třetině si vytvořil rozhodující náskok. Do posledního dějství se šlo za stavu 3:4. Jihočeši sice měli optickou převahu, ale přes obranný val Valachů už se nedokázali prosadit a hosté tak poprvé odvrátili konec sezony.

Za stavu 3–1 pro České Budějovice se série vrací na vsetínský Lapač, kde se bude hrát v pátek 22. března od 17.30 hodin. Druhá série je rovněž 3–1 na zápasy pro tabulkově po základní části hůře postavený tým – Kladno vede nad Jihlavou.

ČEZ Motor ČB – VHK Robe Vsetín 3:4 (2:2, 1:2, 0:0). Branky a nahrávky: 4. Bradley (Karabáček, Pýcha), 8. Bradley (Doležal, Karabáček), 38. Karabáček (Bradley, M. Jandus) – 13. Březina (Drtina), 18. Jonák (Mikuš), 28. Hryciow (Slováček, Pitule), 36. Rob (Karafiát).

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Doležal – Čermák, Přikryl, Babka – Beránek, Dančišin, Heřman – J. Doktor.