banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Povinná maturita z matematiky? Možná čeká už letošní deváťáky

JIŽNÍ ČECHY – Letošní deváťáci, kteří zamíří na střední školy, by už v roce 2019 mohli povinně maturovat z matematiky. Usiluje o to ministr školství Marcel Chládek. Novelu o změně chce jeho ministerstvo předložit vládě příští rok. Pokud ji parlament schválí, maturovali by studenti povinně ze třech předmětů – z češtiny, cizího jazyka a nově i z matematiky. Ani odborníci nejsou jednotní, někteří tvrdí, že zkouška nepovede k prohloubení znalostí, ale k většímu znechucení předmětem. Matematika patří mezi žáky k nejméně oblíbeným.

 

„Myslím si, že zavedení povinné maturity z matematiky je dobrý nápad. Domnívám se, že to může pomoct zvýšit úroveň matematiky na gymnáziích. Studenti se budou muset víc snažit,“ sdělila Sylva Bernátová, která vyučuje matematiku na gymnáziu Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci. Někteří vyučující mají sice výhrady k pojetí systému, povinnou maturitu ale také schvalují. „Podle mě je to systémově nepřipravené, vzhledem k situaci v základním a vysokém školství. Ovšem povinnou maturitu schvaluji. Jen by bylo třeba s důkladnější výukou matematiky začít už na základní škole. Často žáci přicházejí nepřipravení a je logické, že po příchodu na střední školu v předmětu plavou. Zvlášť pro slabší žáky může povinná maturita znamenat velký tlak a zátěž,“ podotkla Andrea Layerová, učitelka matematiky na českobudějovickém Biskupském gymnáziu.

A co vy? Jak nahlížíte na povinnou maturitu z matematiky? Domníváte se, že studentům a školství prospěje? Podělte se s námi o názor.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace