banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Život v právu

  středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

  Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

 • Drahá legrace

  středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Absurdnost "pamlskové" vyhlášky

O kocourkovských dopadech pamlskové vyhlášky, kdy v bufetech víceletých gymnázií najdeme dva druhy zboží a zákazníků, se napsalo mnoho. Dovolte mi doplnit postřeh ředitele základní školy.


Nikdy jsme na škole neměli bufet ani automat na jídlo či nápoje. Jsme přece škola propagující zdravý způsob stravování. Nabízíme rodičům možnost objednat pro dítě svačinu v rámci vedlejší činnosti. Za 7 Kč se dítěti dostane poměrně pestrá strava, kterou bych svému dítěti ani ve snu nevymyslel, natož vyrobil. Nyní však narážíme. Pokud podáváme svačinu v rámci hlavní činnosti v mateřské škole, vyhlášce nepodléhá a je v pořádku.

ALE POZOR. Jako strava mimo režim hlavního stravování se tyto víceméně zdravé svačiny z rukou kuchařů školní jídelny stávají "nebezpečnou" potravinou! Naše zdravé svačiny vyhlášce nevyhovují! Např. ochucený jogurt s pečivem nebo tvarohová pomazánka. Každá inspekce sleduje pestrost stravy, ale potraviny vyhovující současné vyhlášce ji redukují natolik, že o pestrosti stravy nelze mluvit.

Co z toho vyplývá? Ještě chvíli to budeme kvůli dětem "nějak" dělat a pak se na to prostě, paní ministryně, vykašleme.

Pavel Klíma, ředitel ZŠ a MŠ Malšice
                                                                                            

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • ani 

  Reagovat

   

  Souhlasím s panem ředitelem - myslel "vykašlání" obrazně -
  dostane se k paní ministryni, že tento další nesmysl poškozuje děti a přidává starosti rodičům?? a vůbec nikomu a ničemu neprospěje??
  Jen více zbytků při obědech (protože poctivé sledování a vaření podle "potravinového koše" a často nezkušenosti personálu školních kuchyní ) vaří jídlo "fujky", jak říkají často děti ve školních jídelnách. Ono nakombinovat tři dny za sebou polévky i hlavní jídlo z luštěnin, dá zabrat i dospělému....a pak jim dát po obědě doplněk různé tyčinky sýrové - nejedlé ( s několika Éčky) to už asi je mimo zdravou výživu !
  A Česká Lípa má jiné normy, a jinou inspekci - asi se tam ten selský rozum se neztratil...

  Vloženo 16.2.2017 11:49:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dělat věci jenom tak "nějak", nebo se na to "paní ministryni vykašlat". Taková řešení mi přijdou nešťastná. Nepřemýšlel jste, pane řediteli, o jiné možnosti ? Třeba se dojet podívat pro inspiraci do škol (namátkou třeba dvě školy v České Lípě), kde to funguje, a děti i rodiče si chválí. Pokud se na to vykašlete, tak nepoškodíte vůbec paní ministryni, jak si možná myslíte, ale samotné děti ! Je to jenom o tom chtít něco zažitého změnit k lepšímu !

  Vloženo 9.2.2017 11:08:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace