Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Zavřete oči, swing přichází

    pondělí 17.6 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Písňová retro vzpomínka.

  • Mallory

    pondělí 17.6 14:30 - Písek, Knihovna

    Probační a mediační služba vás srdečně zve na promítání dokumentárního snímku Mallory (2015) režisérky Heleny Třeštíkové a následnou debatu s hlavní hrdinkou a dalšími aktéry na téma životního uklouznutí, možnosti změny a druhé šance. Vstup na film i debatu zdarma.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Aktualizováno. V Českém Krumlově hořely dva domy v centru

AKTUALIZOVÁNO - 3.5.2018 13:05

ČESKÝ KRUMLOV – S požárem v historickém centru Českého Krumlova bojovalo 2. května od odpoledne až do 21 hodin několik jednotek hasičů. V Rooseveltově ulici se ocitly v plamenech dva historické domy - hotel a obytný dům. Nikdo nebyl zraněn, podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů se všichni lidé stihli evakuovat.

Jako posilové jednotky k profesionálům do Rooseveltovy ulice vyjeli dobrovolní hasiči obcí Velešín a Chvalšiny a další cisterny profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlova a také stanic České Budějovice, Kaplice a Křemže.

Na pomoc vyjela se svými cisternami také Vojenská hasičská jednotka z Boletic. V 17.46 hodin operační středisko hasičů vzhledem k rozsahu události a množství povolané techniky vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

Ohnisko požáru bylo v kůlně, která stála v těsné blízkosti hotelu a rodinného domu. Požár se z kůlny rozšířil oběma směry a po fasádách domů se dostal až do střech. Ničil jak podkroví domů, tak celé střechy včetně krovů.

Zásadním úkolem hasičů bylo zabránit šíření požáru na další domy. Následně po lokalizaci požáru, kdy požár likvidovalo dostatečné množství jednotek a požár byl zcela pod jejich kontrolou, hasiči pokračovali v dohašování. Kompletně zničené krovy museli hasiči postupně zbavit střešní krytiny a následně strhnout.

Škoda zatím vyčíslena není.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace