Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Aktualizováno. V Českém Krumlově hořely dva domy v centru

AKTUALIZOVÁNO - 3.5.2018 13:05

ČESKÝ KRUMLOV – S požárem v historickém centru Českého Krumlova bojovalo 2. května od odpoledne až do 21 hodin několik jednotek hasičů. V Rooseveltově ulici se ocitly v plamenech dva historické domy - hotel a obytný dům. Nikdo nebyl zraněn, podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů se všichni lidé stihli evakuovat.

Jako posilové jednotky k profesionálům do Rooseveltovy ulice vyjeli dobrovolní hasiči obcí Velešín a Chvalšiny a další cisterny profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlova a také stanic České Budějovice, Kaplice a Křemže.

Na pomoc vyjela se svými cisternami také Vojenská hasičská jednotka z Boletic. V 17.46 hodin operační středisko hasičů vzhledem k rozsahu události a množství povolané techniky vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

Ohnisko požáru bylo v kůlně, která stála v těsné blízkosti hotelu a rodinného domu. Požár se z kůlny rozšířil oběma směry a po fasádách domů se dostal až do střech. Ničil jak podkroví domů, tak celé střechy včetně krovů.

Zásadním úkolem hasičů bylo zabránit šíření požáru na další domy. Následně po lokalizaci požáru, kdy požár likvidovalo dostatečné množství jednotek a požár byl zcela pod jejich kontrolou, hasiči pokračovali v dohašování. Kompletně zničené krovy museli hasiči postupně zbavit střešní krytiny a následně strhnout.

Škoda zatím vyčíslena není.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace