banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Bazén. Největší investice za posledních dvacet let postupuje v Prachaticích zatím podle plánu

PRACHATICE – Necelé dva měsíce už probíhá rozsáhlá rekonstrukce prachatického plaveckého bazénu. A i když jde rozsahem a finanční náročností o největší investici města za posledních dvacet let, postupuje podle harmonogramu. Zatím se tak nepotvrzují předpoklady o tom, že tak komplikovaná stavba přinese hodně nečekaných víceprací, které ji zdrží.

 

„Harmonogram se drží," řekla pro Jižní Čechy Teď ředitelka prachatického sportovního zařízení Radovana Kutláková. „Máme tu dvě party – jedna pracuje venku a druhá uvnitř," dodala s tím, že zatím se v bazénu stále především bourá. „A to velmi intenzivně, protože dispozice budou úplně jinak." Mizí tu také stará vzduchotechnika a elektroinstalace.

Podle Radovany Kutlákové se pracuje rovněž na nových stavbách. Například se betonují základy pro ochlazovací jezírko saunového světa. I když se daří dodržovat harmonogram, zcela bez problémů stavba neprobíhá. Objevil se například neočekávaný průsak vody z vířivky do zdiva a také se ukázalo, že hlavní trámy střechy po více než třiceti letech provozu bazénu nejsou ve stavu, v jakém by měly být. Vlhké a chemicky agresivní prostředí se na nich podepsalo. „Teď se řeší, jakým způsobem se to bude řešit, ale řešit se to musí," řekla Radovana Kutláková.

První etapa rekonstrukce má stát podle výsledku výběrového řízení přes 110 milionů korun a město si na ni vzalo úvěr 85 milionů korun. Dosud k největším investicím v Prachaticích za posledních dvacet let patřilo koupaliště Hulák nebo nový sběrný dvůr. Rekonstrukce bazénu bude stát zhruba dvakrát tolik, co tyto investice. Velká část nákladů se týká technologií a toho, aby byly připravené na případné rozšíření. Změní se také umístění šaten a v těch dosavadních pánských vznikne saunový svět. Zda dojde někdy i na tobogán, solný svět nebo víceúčelový bazén, budou rozhodovat až příští zastupitelstva.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace