banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Mosty

  sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

  Art festival.

 • Tata boys

  sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Bronz s příchutí zlata! Martin Komárek překonal zdravotní trable a přivezl svou osmou světovou medaili

MILEVSKO – Tak psychicky náročnou sezonu snad ještě Martin Komárek z Milevska, legenda českého sportovního dřevorubectví, nezažil. Osm medailí z mistrovství světa má na celém světě jen on (pět bronzů a tři stříbra) a Novozélanďan Jason Wynyard, který vlastní jen samá zlata. Právě tito dva velcí kamarádi jsou nejúspěšnějšími závodníky historie timbersportu. Cesta za posledním Komárkovým bronzem však byla hodně trnitá, v srpnu se dozvěděl o problémech se srdcem, absolvoval operaci a nevěděl, zda ještě bude moct závodit. „Sport byl najednou na druhé koleji a pokud by to jinak nešlo, samozřejmě bych s ním skončil, abych se vrátil do normálního života. Naštěstí jsme to spolu s doktory zvládli,“ říká s odstupem po zisku svého pátého bronzu, ke kterému mu pomohlo i zaváhání kanadského kamaráda Stirlinga Harta.

Celý rozhovor naleznete ve středečních Milevských novinách. Martin Komárek prozradí, jak psychicky náročné bylo vypořádat se se zdravotním problémem, nebo proč se rozhodl operaci o pár týdnů odložit. A co na to říkali lékaři? Čtěte Milevské noviny!

Fotografie Komárkova kamaráda Jaroslava Roušala, který jej přijel podpořit na mistrovství světa do německého Stuttgartu až z Itálie, kde pracuje, jsou z domácího archivu Martina Komárka.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Takového machra 

  Reagovat

   

  bych využil v lese. Zrovna dělám 20 kubíků a padá mě to kam nepotřebuji. Ale tenhle sportovec není dřevorubec k použití do lesa. Reprezentuje ale dobře.

  Vloženo 20.11.2016 18:38:01

 • Sport? 

  Reagovat

   

  Řezání pilou do dřeva je sport. No pane jo :-)

  Vloženo 20.11.2016 15:39:07

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Martin Komárek je rodák z Oseka. Bydlí v Oseku a v Oseku má i trvalé bydliště!

  Vloženo 20.11.2016 15:31:55

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace