Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Čerstvé Jihočeské týdeníky jsou tu. Co přinášejí?

Jako každou středu míří za svými čtenáři Týdeník Táborsko, Milevské noviny, Písecké postřehy i Strakonicko. Přinášejí 32 stran čerstvých novinek a týdenní televizní program Pohoda navrch.

Kolem posledních volných pozemků v průmyslové zóně u Písku je zase živo. Píší o tom Písecké postřehy. Dočtete se, proč lidé z osady Purkratice nesouhlasí s tím, aby se zóna rozšiřovala. Noviny přinášejí i ohlasy na novou pumptrackovou dráhu na Jiráskově nábřeží v Písku. Jsou na ni různorodé názory. Víte, proč si známý houslista a dirigent Oldřich Vlček pořídil chátrající mlýn v Nerestcích? A je vůbec ještě zájem o vážnou hudbou? Týdeník také vyzpovídal první porevoluční starostku Písku Věnceslavu Skřivánkovou, která zavzpomínala na listopadové události roku 1989. A rozhodně si nebrala servítky. A sport? Patrioty určitě potěší rozbor zápasu, ve kterém písecké házenkářky zničily dalšího soupeře. Hokejisté odehráli dva rozdílné zápasy. Koho obrali o body a na koho naopak vůbec nestačili? Nižší krajské a okresní soutěže mají za sebou podzimní část. V Postřezích najdete souhrn, jak jsou na tom celky z Písecka.

Týdeník Strakonicko informuje, že strakonická radnice i v rozpočtovém provizoriu před novými volbami musí řešit s nedostačující kapacitou seniorského domu. Co se s tím dá teď dělat, to redakce zjišťovala. Noviny také píší o zajímavém případu strakonické kriminálky. V její síti uvízla velká ryba.Vedle medailonku strakonického rodáka, houslisty a dirigenta Oldřicha Vlčka týdeník vyzpovídal i ředitelku strakonické základní umělecké školy Martinu Spišskou. Škola totiž slaví 80 let. A dokonce 155 let si připomínala průmyslová škola ve Volyni. Ředitel Jiří Homolka promluvil plánech a vyhlídkách. A co naleznete na sportu? Katovičtí fotbalisté rozepsali v celostátní divizi pohádku. Tentokrát si přečtete o tom, jak městys dobyl krajské město. Naopak nohejbalistům se rozplynul sen, i na to se sportovní rubrika zaměřila. Rubrika avizuje první domácí zápasy vodních pólistek a veliké bitvy se odehrály i ve strakonické házenkářské hale.

Milevské noviny vyzpovídaly pamětníka událostí listopadu 1989 v Milevsku, prvního voleného polistopadového starostu Josefa Horkého. Rozhovor přinesl zajímavý vhled do zákulisí ještě živé historie. Na nedávné besedě Živého Milevska byla řeč o tom, jestli bude v Milevsku Lidl a že by si na sídlišti přáli vánoční výzdobu. Milevské noviny na besedě byly, tak si můžete přečíst víc. Na 1. ZŠ v Milevsku mají osm pedagogických asistentů. Co dělají a jak škola vnímá jejich roli? A sport? Radost zavládla mezi hokejisty Milevska, připsali si cenný skalp svého bývalého kouče. Co na to říká právě exmilevšťák Luboš Krupka? Na házenkářský turnaj mini žáků dorazila i družstva z elitních tuzemských klubů. Jak obstáli v této konkurenci domác9, O uplynulém víkendu také končila podzimní část nižších fotbalových soutěží v kraji i na okrese. Až v posledním podzimním kole našli přemožitele starší dorostenci FC ZVVZ Milevsko, kteří přesto přezimují na prvním místě tabulky. Co se stalo, vysvětlují trenér Češka i kapitán týmu Neužil.

Táborsko oslovilo všechny porevoluční starosty Tábora, aby řekli, co se v jejich čase povedlo a nepovedlo. Je to zajímavé čtení. Týdeník ale i vedle programu oslav 17. listopadu odhalil kauzu, ve které jde o nerovný přístup radnice a parcely v Klokotech. A další článek popisuje, že majitelům Motocentra u dálnice D3 hrozí vyvlastnění. Co to znamená pro dostavbu táborského obchvatu? Táborsko se také ohlíží za stávkou učitelů. Sportovní rubrika rozebírá první utkání táborských druholigových hokejistů, ve kterém v letošní sezoně ani jednou neskórovali. Z fotbalových trávníků Týdeník Táborsko přináší postřehy ze zajímavých derby krajského přeboru a I. B třídy. Velkou smůlu prožili druholigoví házenkáři Spartaku Sezimovo Ústí. Také o tomto napínavém boji si podrobně přečtete.

V Magazínu Jihočeských týdeníků se rozebírá, jak to bylo s Králem Šumavy Rudolfa Kalčíka. Téma by mohlo zaujmout, když nedávno přilákalo v Táboře plný přednáškový sál.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Koukám, že k bilanci ANO není diskuse. Soudruzi nezklamali, kritiku stále nesnášejí, potřebují klid na práci. Těměř polovina Čechů je s vládou spokojena, stejně tak i s návratem k socialismu, pozvolném omezování osobní svobody aaroganci moci. Babiš už ani do sněmovny docházet nechce. Problém však je, že peníze docházejí a brát už není pomalu kde.

  Vloženo 13.11.2019 22:07:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace