Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Českokrumlovští chtějí obnovit hradní stráž

ČESKÝ KRUMLOV - Granátníci zahájili celonárodní sbírku, jejímž cílem je vybrat minimálně milion korun na obnovu činnosti gardy jako hradní stráže v Českém Krumlově.

Do sbírky se můžete zapojit na serveru Hithit.com, přičemž do 30. července je cílem tímto způsobem zajistit nezbytné finance na zajištění chybějícího vybavení pro granátníky a především na zahájení rekonstrukce kasáren a velitelství tak, aby mohla být obnovena činnost gardy plnohodnotně a trvale k roku 2018.

Lidé, kteří se do sbírky zapojí, se mohou těšit na více jak dvě desítky odměn, které pro ně jako výraz vděku granátníci připravili. Jedná se například o autentické granátnické pohlednice, které poprvé od II. světové války znovu vydá fotoateliér Seidel, různé upomínkové předměty a publikace, zážitky v podobě unikátních prohlídek v Českém Krumlově či vyjížděk kočárem v okolí města a rovněž i vysoce kvalitní pamětní diplomy z dílny světově uznávaného grafika Jindry Čapka.

Granátnická garda střežila českokrumlovský zámek přes 200 let, a to až do března roku 1948. Modrobílé uniformy krumlovských granátníků doplňovaly jedinečný kolorit města a v době První republiky byla jejich gardová kapela jedním z nejžádanějších hudebních ansámblů v jižních Čechách. Jejich trubky bylo slyšet nejenom ze zámecké věže, ale i v Československém rozhlase, na průvodech na 1. máje nebo na vyhlášených jazzových koncertech.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Já Arný 

  Reagovat

   

  Hezký počin, to budou asijaté valit bulvy, aż z toho ztratí šikmovitost $

  Vloženo 12.7.2017 14:58:47

 • Jeggenberg 

  Reagovat

   

  To je schizofrenní. Hradní stráž na zámku. Nebo zámecká stráž na hradě. Či zámecká stráž na zámku nebo hradní stráž na hradě. Aby se v tom prase vyznalo. Ale pro turisty dobrý počin.

  Vloženo 10.7.2017 19:45:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace