Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Najdi ztraceného čerta

  Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

 • Vánoční koncert

  Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

Čeští turisté dávají přednost dovolené v cizině

JIŽNÍ ČECHY - Jezdí Češi na dovolenou spíše do zahraničí nebo dávají přednost tuzemsku? Po předchozích dvou letech, kdy cestovní kanceláře zaznamenaly pokles zájmu o dovolenou v cizině o patnáct procent, letos je výjezdový cestovní ruch zase v kurzu. Lidé se nebojí ani připlatit.

Jak sdělila Tereza Picková z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), ztráta zájmu o destinace v cizině byla způsobená celkovou situací ve světě: "Lidé se více báli. Souviselo to s medializací teroristických útoků a uprchlické krize." Letošek bude ale podle ní rekordní: "Vypadá to velice slibně, sezóna bude silná. Už nyní první statistiky za výjezdový cestovní ruch naznačují, že může být rekordní, protože v prvních třech letošních měsících bylo realizováno o čtyřicet procent více zahraničních dovolených. Pozorujeme nárůst, u lidí je chuť se opět podívat do ciziny," popisuje Tereza Picková.

Podle ní patří mezi top pět pro rodiny s dětmi zájezdy do Chorvatska, Itálie, Řecka, Španělska a Bulharska. Svědčí o tom fakt, že předprodej do těchto destinací vzrostl o dvacet procent. Češi jezdí i do blízkých sousedních zemí, ale spíše na prodloužené víkendy či lázní. Prosazují se i Spojené arabské emiráty.

Veliké oživení u Čechů zaznamenává také Egypt, Tunisko či Turecko. Potvrzuje to Irena Hadravová z jindřichohradecké pobočky Čedoku Partner: "U nás vede Turecko a Egypt. Zájem je u lidí obrovský, na prázdniny jsou destinace téměř vyprodané."

Letošním trendem je i to, že si zákazník žádá spíše kvalitní službu a je za ni ochotný zaplatit víc. "Lidé chtějí v zimě ubytování co nejblíže u sjezdovky, v létě zase přímo u pláže. Zaplatí si za výhled na moře a hlavně za to, aby dostali kvalitní službu," uzavírá Tereza Picková z AČCKA.

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Já Arný 

  Reagovat

   

  Překrásně je u jezera Bajkal. Kde nazažil, neuvěří. Příroda, klid a milí lidé. A nikdo nikam nespěchá.

  Vloženo 5.7.2017 14:16:43

 • Kravaťák 

  Reagovat

   

  Jo, jo. Objevil jsem neskutečnou krásu v Celebském moři, Filipíny, ostrov Tongquil. Lítám tam asi 12 let, ob rok, soukromé cestování (zásadně bez účasti cestovky) vždy na tři týdny, zcela jiný svět, relax relaxů.

  Vloženo 4.7.2017 18:33:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace