Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Chce nebo potřebuje Vimperk městského architekta?

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Ve vimperském hotelu Zlatá hvězda se zítra večer bude debatovat o pozici městského architekta. Zda ji město potřebuje nebo chce. Diskusi připravují spolky Prostor Vimperk a Vimperk žije! společně s radnicí. Několik subjektů v novém zastupitelstvu s plánem tuto pozici zřídit kandidovalo. Podle starší ankety ale veřejnost tento post za až tak důležitý nepovažuje. A diskuse má pomoct hledat odpovědi na to, zda městský architekt ano či ne.

 

Diskuse se bude konat v úterý 20. listopadu od devatenácti hodin. „Městský architekt již působí přibližně v deseti procentech obcí a číslo roste. Město Vimperk již delší dobu o této pozici uvažuje a panelová diskuze by měla přispět ke kvalitnímu a odbornému rozhodnutí. Zveme nejen vimperské, ale kohokoliv, kdo chce o tomto tématu vědět více," řekl radní Petr Samek.

V diskusi půjde hlavně o to pozici představit, protože je kolem ní řada neznámých. „Diskuze by měla přiblížit, jaké jsou kompetence městského architekta, co by měl vykonávat, k čemu by se měl vyjadřovat, za jakých finančních podmínek a v jakém režimu by měla probíhat spolupráce a hlavně, kdo je to vlastně městský architekt," dodal Petr Samek. Přijedou proto i městští architekti z Českých Budějovic a Kolína i starostové, kteří tuto pozici už zaváděli.

"Naštěstí je mnoho obcí v České republice, které již dobře ví, že tato pozice je pro město nepostradatelná a pro kvalitativní a koncepční rozvoj zcela zásadní. My tento názor sdílíme. Chtěli bychom ve městě nezávislou odbornou oponenturu budoucím projektům, strategiím a vizím," říká jeden z pořadatelů Karel Harazim.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace