banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Chcete na vrchol Himalájí? Na Měsíc? Nebo na mořské dno? Zažijte to ve virtuální realitě

Výsledkem vědeckého zkoumání posledních patnácti let je poznatek, že mozek není schopen rozeznávat mezi fikcí a skutečností, pokud je fikce spojena s prožitkem. Odtud byl už jen krůček k využívání virtuální reality.

Se speciálními brýlemi na očích a sluchátky na uších prožijete skutečné pocity hrůzy na obří horské dráze, okouzlení z ticha podmořského světa nebo při pohledu z himalájských vrcholů. Zažijete relax na Havaji, ale můžete také vstoupit do ringu a absolvovat boxerský zápas. Nebo si hrát se psem, kterého jste vždycky toužili mít.
Prožitek je tak autentický, že se nakláníte, křičíte, uhýbáte a přitom se stále nacházíte v místnosti o dvaceti metrech čtverečních klubu Virtual LAB v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Lipové ulici budějovické čtvrti Čtyři Dvory.
Virtual LAB vyhrál jihočeskou soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Jihoczech, stejně jako start-upovou soutěž na druhém jihočesko-dolnobavorském transferovém kongresu v Pasově. Získal i třetí místo v národním kole mezinárodní soutěže Creative Business Cup.

Hry s virtuální realitou přitom nejsou samy o sobě cílem, i když jsou atraktivní a čím dál víc žádané. Virtuální realita není jenom o hraní her a střílení zombíků. Při nich sice poznáte sílu prožitku, ale Jihočeská firma Holistic Management jde dál. Se svým start-upem Virtual Lab pomáhá manažerům, seniorům či vrcholovým sportovcům.
Ve virtuálním prostředí se naučí přednést strhující projev a reakce mohou sledovat na virtuálních posluchačích. Naučí se překonat strachy a fóbie stejně jako vnitřní bariéru, která brání sportovci posunout se o level výš.

Firmám a jednotlivcům nabízí společnost Holistic Management zajímavá manažerská školení s pomocí virtuální reality. Účastníci se při nich učí pracovat se sebou v roli manažera, zvládat problémové podřízené, účinně komunikovat nebo ovládat strach a stres. Ne náhodou se s virtuální realitou úspěšně pracuje i při syndromu vyhoření.
S nástroji a postupy Holistic managementu se za posledních sedm let potkalo více než140 firem a jejich transformacemi prošlo již více jak 3000 účastníků. Řeší se generační předávání firem, zvyšování obratu, zlepšování vnitrofiremní komunikace včetně procesů ve výrobních firmách i školení všech úrovní vedoucích pracovníků pod značkou Kompetenční akademie.

Více informací naleznete na www.virtual-lab.cz a ten skutečný zážitek v tréninkové místnosti Virtual LAB v budějovických Čtyřech Dvorech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace