Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Cizinec z Čech přepadl se zbraní pokladní v Rakousku

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

JIHOČESKÝ KRAJ - Cizinec, který dlouho žije v České republice, si odskočil se zbraní v ruce na loupež do Gmündu. V pátek navečer přepadl pokladní prodejny obuvi v Rakousku. Pak naskočil na jízdní kolo a uháněl k hranici. Ale nedojel daleko, protože ho zadržela společná česko-rakouská policejní hlídka nedaleko pěšího hraničního přechodu v Českých Velenicích s Gmümdem. Rakouská strana žádá o vydání lupiče k trestnímu stíhání.

 

Velmi úspěšný zásah společné česko-rakouské hlídky mají z pátečního večera policisté z obce Suchdol nad Lužnicí. V pátek 24. ledna krátce před půl sedmou občan cizí státní příslušnosti, dlouhodobě žijící na území České republiky, dojel do Gmündu. Zde se zbraní v ruce ohrožoval pokladní jedné z místních prodejen s obuví a požadoval vydání finanční hotovosti. Žena mu vydala několik stovek euro a pachatel poté nasedl na jízdní kolo a odjel směrem na České Velenice. Rakouská policie, po přijetí oznámení o loupežném přepadení, dala informace přes společně centrum Mikulov – Drasenhofen a informaci radiostanicí přijala i česká policie.
„V tu dobu vykonávali suchdolští policisté hlídku se svým rakouským kolegou nedaleko pěšího přechodu České Velenice – Gmünd, a proto jeli k místu možného přejezdu. Jejich připravenost přinesla své ovoce, protože muž popisu pachatele přijížděl proti nim. Okamžitě ho zastavili a následně mu zabránili v útěku přes řeku Lužnici. Po přiložení služebních pout byl podezřelý muž převezen na služebnu na bývalé státní hranici, kde si případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté,“ objasnil tiskový mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.
Při bezpečnostní prohlídce podezřelého muže policisté našli nabitou plynovou pistoli, celou finanční hotovost, čepici, kterou se maskoval i rukavice. Při výslechu se muž k přepadení doznal.
Případ je specifický tím, že na podezřelého muže byla vydána tzv. extradice, rakouská strana žádá o vydání muže k trestnímu stíhání rakouskými orgány činných v trestním řízení.
O případu včera informovala i rakouská policie.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace