Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Cyklokrosový závod ve Veselí nad Lužnicí láká hlavně žáky škol

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - V neděli 1. října proběhne již 5. ročník závodu Velká cena města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu. Pořadatelé se zaměřili zejména na podporu mládeže základních škol 5. – 9. tříd a vypsali pro ně stejně jako loni zvláštní kategorie. Těšit se můžete také na 2. závod letošního Toi Toi Cupu. Závodit se bude v dopravně bezpečném areálu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí za zimním stadionem od 9.45 hodin, kdy se na trať vydají mládežnické kategorie.

 

Jezdci ze základních škol odstartují ve 13 hodin a o hodinu později přijde na řadu závod hlavních dospělých kategorií. Generálním mediálním partnerem závodu je Týdeník Táborsko.

Užijte si závod základních škol

Proč by se žáci měli zúčastnit závodu základních škol? Projekt tohoto závodu je jedinečný v tom, že každý žák 5. – 9. třídy mající horské kolo může na závodní trati startovat. Ve Veselí se potká s českou cyklokrosovou špičkou a vyzkouší si atmosféru velkého závodu. Žáci i žákyně navíc neplatí žádné startovné. Mohou se také těšit na velmi hodnotné ceny. K nim dostanou vždy první tři v každé kategorii medaili a pohár a výrobky od Madety. Přihlásit do závodu se mohou e-mailem na info@cyklokrosveseli.cz nebo na místě v den závodu. Kancelář závodu bude otevřena od 8 hodin. Nejpozději se dá přihlásit půl hodiny před startem závodu, tedy v 12.30 hodin. Počet závodníků jednotlivých škol není omezen. Okruh dlouhý 1 800 metrů povede lesoparkem v areálu TJ Lokomotiva, nepojede se přes most.

Pro děti ze závodu základních škol připraví v průběhu celého dne společnost BESIP různé naučné soutěže. Děti se dozví i něco o bezpečnosti cyklistů na silnici.

Na jednoho žáka čeká kvalitní horské kolo!

Účastníci závodu 5. – 9. tříd prožijí napětí i po závodech. Při vyhlášení výsledků závodů proběhne také mezi všemi závodícími dětmi tombola o kvalitní horské kolo Specialized. Výherce ho přebere osobně hned po vyhlášení.

Pořadatelé hledají dobrovolníky

Organizace a pořadatelství jedné z největších sportovních akcí v České republice nabízí neopakovatelnou atmosféru cyklokrosových závodů. „Dobrovolníci naváží nová přátelství a získají kontakty,“ říká za pořadatele Radek Bechyňský jeden z důvodů, proč se stát dobrovolníkem a s organizací pomáhat. Každý dobrovolník navíc získá tričko závodu a batůžek. „K tomu ještě nabízíme propagační a pamětní předměty, samozřejmostí je občerstvení,“ doplňuje Bechyňský odměny pro dobrovolníky, kteří pomáhají zabezpečit chod závodů. V případě zájmu se mohou dobrovolníci těšit také na další nabídku spolupráce při pořádání budoucích závodů.

Více informací naleznete na webových stránkách závodu www.cyklokrosveseli.cz.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace