Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Příběh projektu - kasárna

    Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

    Beseda s architektem.

  • České tajemno

    Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

    Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Demolici výbuchem poškozeného domu v Lenoře zaplatí kraj

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeský kraj uvolní ze své krizové rezervy částku do dvou milionů korun, která bude určena na bezodkladnou likvidaci následků škod výbuchem poškozeného domu v Lenoře na Prachaticku. K události došlo ve čtvrtek 3. října. Neštěstí si vyžádalo jeden lidský život, dva obyvatelé jsou zraněni těžce a sedm lehce. Hasiči z domu evakuovali celkem 19 osob.


„Kraj uhradí zajištění rozbitých oken a dveří proti větru a dešti či případně proti vniknutí do domu. Dále je nutné zajistit oplocení zničeného domu až do doby, než bude provedena demolice. A následně Jihočeský kraj zaplatí demolici samotnou", uvádí hejtmanka Ivana Stráská. Přesná částka bude známa až ve chvíli, kdy statik zpracuje zprávu a technologický postup demolice.

Jihočeský kraj také zřídil v sobotu 5. října 2019 účet veřejné sbírky, na který lze zasílat finanční pomoc lidem, které výbuch postihl. Na číslo 370707070/0300 už přišlo k dnešní šestnácté hodině celkem 140 790,08 korun. „Jsem ráda, že se tak rychle našli lidé ochotní pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi. Je to jistě i důležitý vzkaz pro Lenoru: nejste v tom sami. Můžeme pomoci penězi, ale všem zároveň přejeme zejména to, co se za peníze koupit nedá - zdraví," uzavírá hejtmanka Stráská.

O víkendu přišli na pomoc postiženým rodinám dobrovolníci a začal úklid místa, v neděli se podle vyjádření starosty Antonína Chrapana měli stěhovat první lidé do prvního ze sousedních domů. Hned následující den po události zřídila sbírku na pomoc postiženým také obec ve spolupráci s organizací Adra. Sbírky jdou tedy dvě, materiální pomoc již dle sdělení obce zapotřebí není.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace