banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Den veteránů bude letos pod vimperskou zvonicí slavnostnější

 Autor: Foto poskytlo Město Vimperk

    Autor: Foto poskytlo Město Vimperk

VIMPERK – Tradiční vzpomínkový akt, kterým si Vimperk připomíná den veteránů světových válek, letos bude o něco slavnostnější. Uskuteční se zítra 11. listopadu v jedenáct hodin, tedy v tradičním čase a na tradičním místě pod městskou zvonicí, na které jsou pamětní desky se jmény obyvatel Vimperska, kteří padli v první světové válce. Letos bude vzpomínka doplněna i o výstavu dobových artefaktů a také o předání pamětních medailí města.

 

Vzpomínkovému aktu bude od půl desáté předcházet mše svatá v kostele Navštívení Panny Marie, který stojí hned vedle vimperské městské zvonice. A v deset hodin tady začne dvouhodinová výstava dobových artefaktů pod širým nebem. K doprovodnému programu vzpomínky pak patří ještě přednáška bývalého senátora a historika Josefa Kalbáče o československých legionářích a vojácích v první světové válce. Uskuteční se od sedmnácti hodin v kavárně Happy Coffee.

Samotný vzpomínkový akt se bude konat v neděli v jedenáct hodin, tedy přesně na výročí ukončení bojů první světové války. Město ho připravilo letos s vojáky ze strakonického raketového pluku a plzeňského pěšího pluku. Protože akt připomene i stá výročí od konce světové války a také od vzniku samostatného Československa, bude spojen i s předáním pamětních medailí města. A připraveno bude i občerstvení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace