Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Děti se rozepsaly o agresi. Dostanou ocenění

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Každoročně se pro žáky druhého stupně základních škol v Jihočeském kraji vyhlašuje soutěž, která doplňuje programy primární prevence rizikového chování. Letošním tématem byla agrese a celkem své výtvory zaslalo 291 dětí. Českobudějovické krizové centrum Theia, které soutěž vyhlašuje, tak vybíralo mezi výtvarnými a literárními pracemi.

Důvod, proč letošním tématem byla agrese, je zvyšující se agresivní chování ve společnosti, které se nevyhýbá ani dětem. "I jako pomyslná nitka prochází toto téma našimi programy prevence rizikového chování a ať již hovoříme o klimatu na školách mezi dětmi, o vztazích, které mezi sebou mají, o problematice šikany, kyberšikany nebo výtržnictví, je agrese bohužel prvkem, který je součástí každého tohoto chování. Zajímalo nás, jak agresi vidí děti," sdělila za centrum Theia Barbora Čechová s tím, že nejlepší práce dětí budou oceněné zítra, ve středu 21. června, v obřadní síni českobudějovické radnice od 16 hodin.

Ceny předá autorům radní Michal Kohn: „Slovo agrese budí nepříjemný dojem už při jeho vyslovení, protože většina z nás si představí fyzické napadení nebo útočné jednání, násilí, verbální urážky a další. V civilizovaném světě by se mělo vyškrtnout ze slovníku, ale realita je úplně jiná. Násilí nás obklopuje a setkáváme se s ním bohužel téměř denně. Předám ceny těm, kteří se nad pojmem agrese nejen zamysleli, ale podle svého uvážení i ztvárnili. Všechny práce přihlášené do soutěže svědčí o tom, že autoři, i když jsou vesměs velmi mladí, si plně uvědomují, ze agrese je něco, co do společnosti lidí ve 21. století nepatři. Že agresi je nutné předcházet a pokud to není možné, tak jí důsledně čelit,“ říká.

Oceněné děti:

Klára Čampulková ZŠ Považská, Strakonice 8.B literární
Aneta Fuková ZŠ a MŠ Český Rudolec 8.tř literární
Natálie Havlíčková ZŠ a MŠ Horní Planá 9.tř výtvarná
Pavlína Horová ZŠ Chrášťany 7.tř výtvarná
Dagmar Jiroušková ZŠ a MŠ L. Kuby, Č. Budějovice   výtvarná
Eliška Nováková ZŠ a MŠ Horní Planá 9.tř literární
Viktorie Pecková ZŠ Matice školské, Č. Budějovice 8.C literární
Daniela Václavíková  ZŠ Frymburk 8.tř literární
Kamila Vlachová ZŠ a MŠ J. Š. Baara, Č. Budějovice 7.B výtvarná
Daniel Vontor ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, Č. Budějovice 7. C výtvarná
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace