Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

  neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

  Pohádka

 • Lollipopz - Tábor

  neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

  Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Diskusi o diskusi ukončilo hlasování o konci diskuse

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Na posledním jednání zastupitelstva v Prachaticích došlo k paradoxní situaci. Opozice navrhla zřízení diskusního fóra na městském webu a v diskusi argumentovala, proč by se mělo zřídit. Jeden z výroků v diskusi se ale nelíbil koalici a tak navrhla hlasování o ukončení diskuse. A následně zřízení diskusního fóra nepodpořila. Svobodná diskuse, která je základem demokracie, tak nedostala prostor.

 

Zavedení diskusního fóra navrhl zastupitel Jakub Nepustil za Živé Prachatice. „Jedná se o běžný způsob komunikace radnice s veřejností s možností pokládání dotazů, připomínek, které jsou následně viditelné všem návštěvníkům fóra s viditelnými odpověďmi," řekl pro Jižní Čechy Teď a dodal, že jde o bod, který už koalice měla v plánu. „Zavedení diskusního fóra na webových stránkách města je výslovně uvedeno jako navrhované opatření pro zlepšení komunikace s veřejností ve strategickém plánu města, který byl v minulém volebním období vládnoucí koalicí schválen."

A pak se o návrhu rozjela diskuse. „Z jejich strany zaznělo množství argumentů, proč to nejde. Ukázkou fungujících diskuzních fór z jiných měst jsem jim to vyvrátil. I přesto bylo jasné, že to schválit nechtějí, když většina jen mlčela a koukala do země. Tak jsem jim navrhnul, že když nemají argumenty a nechtějí nic dělat, že na ty peníze, pro které tedy asi v zastupitelstvu jenom jsou, se složíme, aby tam mohl být místo nich někdo, kdo pro město bude něco dělat," řekl Jakub Nepustil.

A nastal bod sváru. Zastupitel Jiří Machart, který v minulém volebním seděl v lavicích opozice a pak přešel na stranu koalice a byl zvolen za Nezávislé, navrhl, aby se hlasovalo o ukončení diskuse. A to koalice prosadila. „Diskuse sklouzla k tomu, že byla ohrožena důstojnost tohoto zastupitelstva. Padaly tam výroky, které by v takovémto orgánu padat neměly," řekl pro Jižní Čechy Teď starosta Martin Malý. „Bylo to vyhroceno do osobních urážek takového kalibru, že už to nešlo poslouchat dál," vysvětlil starosta ukončení diskuse.

„Vládnoucí koalice je očividně nervózní, protože odkrýváme její kostlivce ve skříni a mají proti sobě opozici, která je aktivnější a má pádné argumenty. Jestli je něco přes čáru, tak jejich přístup. Nejsou zvyklí, že je někdo kritizuje za nečinnost," reagoval Jakub Nepustil. „Za čárou je starostovo jednání už dlouho. Jakub Nepustil neřekl nic strašného. Jen o nezájmu zastupitelů," řekl lídr Pro Prachatic Robert Zeman. „Pan starosta by neměl být ufňukaný, sám si s námi také žádné servítky nebere. Musí umět občas něco schytat, když sám často pohlavky rozdává," reagoval za ODS Jan Bauer. „Za mě to bylo absolutně v rozporu s principem zastupitelské demokracie, kde právě diskuse na plénu nejvyššího kolektivního orgánu města je jedinou možností takto o problémech debatovat. Kolega Machart mě tím obrovsky lidsky zklamal. Ostatně občané si budou moci udělat po zhlédnutí záznamu obrázek," reagoval Michal Piloušek z Živých Prachatic.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Martina 

  Reagovat

   

  Mně to teda moc k vtipkování nepřijde. Ještě že tady se o tom napíše a člověk se může podívat na záznam, jak se který zastupitel chová. Jsem zvědavá, kdy teda ta diskuze na webu města bude. Myslím, že to nemá pan starosta tak jistý. Kdykoliv během těch příštích čtyř let se může někomu z koaličních zastupitelů nad těmito praktikami udělat nevolno přidá se k druhý straně a všechno bude jinak.

  Vloženo 25.1.2019 14:50:52

 • Dolf 

  Reagovat

   

  Nas starosta by se na to mel uz vykaslat..

  Vloženo 25.1.2019 14:39:31

  • Dárek 

   Reagovat

    

   Obrací se mi z toho peristaltika. Volební " čelem k masám" už je dávnou minulostí, když máme svoje jisté, co ? Míro a spol.... styďte se

   Vloženo 29.1.2019 15:58:40

 • Metod 

  Reagovat

   

  viditelně je vidět, že viditelné názory není vidět.............

  Vloženo 25.1.2019 10:30:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace