Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Dnes už musí být nová dálniční známka

Dálniční známka , Autor: Archiv

Dálniční známka     Autor: Archiv

ČESKÁ REPUBLIKA – Dnes v sobotu 1. února na dálnicích musí být na autech nová dálniční známka. Platnost loňských známek skončila právě včera 31. ledna 2014. Cena se od loňska nezměnila. Je k sehnání na benzínových pumpách a poštách. Roční známka na rok 2014 je modrooranžová.


Cena ročního dálničního kuponu, který platí do 31. ledna 2015, je 1 500 korun, cena měsíční známky pak 440 korun a desetidenní stojí 310 korun. Vylepuje se na vnitřní straně čelního okna v rohu u spolujezdce tak, aby výhled řidiče byl co nejméně omezen a kupon byl dobře viditelný zvenčí. Na obou dílech dálniční známky musíte vypsat registrační značku vozu. Druhý díl je si potřeba schovat pro policejní kontroly.
Pokud řidič to opomene a vyjede si na zpoplatněnou silnici bez nové dálniční známky, pak může zaplatit pokutu do pěti tisíc korun a ve správním řízení dokonce do sto tisíc korun.
Pokuta hrozí i za to, že na skle necháme starou známku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace