banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dnes v noci v Chelčicích hořelo, nasazeno bylo devět cisteren. Škoda je asi 15 milonů korun

 Autor: HZS

    Autor: HZS

AKTUALIZOVÁNO - 1.3.2014 18:52

STRAKONICKO – Včera v pátek 28. února těsně před půlnocí v Chelčicích hořela hala na výrobu granulí. K požáru bylo vysláno devět cisteren. Po jedné hodině ráno sice zasahující hasiči dostali požár pod svoji kontrolu, ale hasební práce stále pokračují. Jsou komplikace, celá výrobna je zahalená stále silným kouřen, hasiči mohou vstupovat do prostorů pouze v dýchací technice. Z Českých Budějovic byla dovezená termokamera pro účinné hledání možných skrytých ohnisek.

 

Druhý stupeň poplachu vyhlásilo operační a informační středisko jihočeských hasičů, protože přišlo na tísňovou linku 112 přijala informace o požáru v 23.48 hodin v Chelčicích. K zásahu vyjely hasičské osádky cisteren z Vodňan. Poplach byl také vyhlášený dobrovolným hasičům z Vodňan – Pražák, Libějovice a Chelčice. K požáru byla vyslána také automobilová plošina z Prachatic.
Hořela hala na výrobu granulí. Požár zasáhnul technologické vybavení – sušku na granule v prostorách druhého nadzemního podlaží a dále se rozšířil i na střechu skladu. Jako další posilové jednotky na místo vyjeli dnes v sobotu 1. března v 0.43 hodin dobrovolní hasiči z Netolic a Bavorova. Celkem bylo k požáru vysláno devět cisteren.
Po jedné ráno hasiči dostali požár pod kontrolu. Zásah byl komplikován silným zakouřením celé výrobny, do které hasiči mohli vstupovat pouze v dýchací technice. Ze stanice České Budějovice byla na místo dovezena termokamera pro účinné hledání možných skrytých ohnisek.
Před čtvrtou ráno skončily zasahující jednotky a plošina z Prachatic. Úplnou likvidaci se podařilo až v půl páté ráno. Poté jako poslední odjela i vodňanská profesionální jednotka. "U požáru hasiči a vyšetřovatel hasičů spolupracovali s Policií České republiky. Předběžná škoda činí v tuto chvíli 15 milionů korun, a to na zničené technologii sušící pece, na elektrorozvodech a dalších návazných technologiích. Hodnota uchráněného majetku byla vyčíslena na 25 milionů korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření," dodala tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace