banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Do Prachatic se sjeli bývalí vojáci základní služby a jejich velitelé

PRACHATICE – V Prachaticích se uskutečnilo v sobotu 21. července v Národním domě neobvyklé setkání. Sjeli se sem bývalí vojáci základní služby, kteří sloužili v místní posádce a také jejich velitelé. A nechyběly ani jejich manželky nebo občanští zaměstnanci, kteří ve dvou zdejších kasárnách pracovali, a bývalé vojáky přišel pozdravit a posedět s nimi i starosta Martin Malý.

 

Bývalí vojáci pojali své setkání a vzpomínání „po vojensku“ tedy s občerstvením a pivem. Národní sál zaplnili celý a nakonec museli někteří i na balkón. Řada z nich přijela s manželkami, ale i s dětmi a vnuky. A především si povídali a vzpomínali na vojenskou základní službu. Došlo i na staré černobílé fotografie – jak dnešní doba káže – přefocené do mobilů.

 

Setkání připravila Vojenská prachatická společnost, Klub vojenských důchodců a bývalí vojáci základní služby. A velitel Vojenské prachatické společnosti Ivan Vulterýn ocenil ty, kteří ho připravovali zvláštním uznáním.

 

V Prachaticích byla dlouhou dobu dvoje kasárna – horní a dolní Žižkova. Vojáci je opustili v první polovině 90. let. Pak kasárna převzalo město a udělalo z nich postupně běžnou městkou čtvrť, ve které je třeba areál hasičů a záchranné služby, autoservisy, obytné domy i veterinární ordinace.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace