Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Do Stožce se vrátil jarmark starých šumavských řemesel a hledal se pravý Šumavák

STOŽEC/ŠUMAVA – Po dvou letech se do šumavského Stožce vrátil jarmark starých řemesel typických pro Šumavu. Léta ho tu pořádala správa národního parku prostřednictvím svého informačního střediska a poté, co loni park jarmark neuspořádal, převzal jeho organizaci zdejší obecní úřad. Park se stal spolupořadatelem a obec do programu přidala zábavnou soutěž o nejlepšího Šumaváka.

 

 

 

 

Jarmark trval ve Stožci zhruba sedm hodin a po celou dobu sem přicházeli návštěvníci, které neodradilo ani to, že teplota se vyšplhala ve stínu přes třicet stupňů. A to Stožec leží 800 metrů nad mořem.

 

 

 

Nabídka řemeslníků byla bohatá a navíc tu svůj um i předváděli. Návštěvníci se mohli podívat na práci kameníka, kováře, malíře na sklo, výrobce svíček, tkalce i muže, kteří ze dřeva vyráběli dřeváky, šindele a koryto. A nechyběla ani výroba skleněných korálků a šperků. K tomu bylo možné si koupit šperky, dřevěné hračky nebo výrobky hrnčíře.

 

 

 

V největším odpoledním žáru se tu pak konala nová zábavná soutěž pro děti, ženy i muže o titul nejlepšího Šumaváka. Všichni soutěžící museli překonat prales, rašeliniště, kterých je Šumava plná, a po Zlaté stezce přenést trochu soli jako soumaři ve středověku. Děti pak sbírali šišky, ženy hrabaly seno a navlékaly korálky a muži museli nasekat dřevo a postavit malou kamennou zídku. A na závěr ještě všichni přešli přes Železnou oponu. Vyhrával nejrychlejší.

Mezi dětmi to byla Ela Prášková, mezi ženami Petra Dlouhá a mezi muži zvítězil Ondřej Večerka.

 

 

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace