banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Do Tábora dorazí fotbaloví internacionálové. Vyzve je SK Červený kůň

TÁBOR – Fotbaloví fanoušci se mají v polovině června na co těšit. Do Tábora zavítají známí fotbalisté, a to v rámci akce Rodinný den s legendami československé kopané. Uskuteční se v neděli 17. června na Stadionu Míru. Celodenní program začíná v 9 hodin a potrvá až do večera. Výkop exhibičního utkání je ve 13 hodin, utká se SK Červený kůň Tábor hrající III. třídu s Klubem fotbalových internacionálů.

Ti, kteří dorazí, se mohou těšit na známá jména. Na hřišti uvidí například Jiřího Němce (vicemistra Evropy z roku 1996) nebo internacionála Güntera Bittengela. „Máme slíbenou účast hráčů z úspěšných evropských šampionátů z roku 1996 a 2004, osu těchto týmů. Ale uvidíme, kdo nakonec dorazí. Klub internacionálů točí 84 jmen," uvedl jeden z organizátorů Zdeněk Baborský.

Jak se zrodila myšlenka této akce? „S internacionály už jsme dva roky ve spojení, až tento rok to vyšlo, že si s námi zahrají. Před rokem jsme hráli exhibici s delegáty a bývalými i aktivními rozhodčími, na to jsme tedy navázali. Zrodila se tak myšlenka dělat každoročně benefici, udělat dobrou věc a pomáhat neziskovým organizacím. I příští rok bychom rádi něco zorganizovali," přiblížil Zdeněk Baborský. Výtěžek z akce poputuje Rolničce do Soběslavi, v minulosti se podpory dočkal psí útulek v Táboře.

Přípravy začaly v polovině ledna a jak zmínil Zdeněk Baborský, je to denodenní práce. „S dalšími dvěma organizátory se každý den bavíme, co a jak. Není to nic jednoduchého, jedeme z vlastních zdrojů. Akce je podporou projektu Zelená sportu v Táboře, který pomáhá rozvíjet sport ve městě. A zviditelní se i náš klub Červený kůň," dodal organizátor.

V neděli 17. června ale nepůjde jen o fotbal. K vidění budou také ukázky z dalších sportů, mimo jiné i footbag net. V tomto sportu má SK Červený kůň ve svých řadách i mistra světa Pavla Hejru. Co je footbag net? „Je to soutěž na badbintonovém hřišti, ve výšce je síť a soupeři si kopou hakysakovým míčkem," vysvětlil Baborský. Dále se v rámci sportovního dne uskuteční tři turnaje – krajský fotbalový turnaj žáků, turnaj ve streetbalu a zmíněném footbag netu. Připraveny jsou i skákací hrady, různé dovednostní soutěže, opičí dráhy pro děti, střelba na hokejového brankáře a další. „Nebude to jen o fotbale. Hlavním smyslem je propagovat sport a jde také o to, aby si všichni, především rodiny, užili společný den," konstatoval Zdeněk Baborský.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace