banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Dva měsíce před dokončením jdou práce v bazénu podle plánu

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Rekonstrukce prachatického plaveckého bazénu jde konečně do finále. Stavební firma ji má dokončit do konce června. Jde o upravené datum dokončení – původně už mělo být vše dva měsíce hotové, ale problémy s kanalizací a rozšířením prací o rekonstrukci malého bazénu, zavinily prodloužení termínu. Do bazénu jsme zavítali s místostarostou Miroslavem Lorencem, kterého jsme i vyzpovídali v rozhovoru.

 

Jak probíhá stavba zhruba dva měsíce před dokončením?
Na fotografiích můžete vidět, že velká vana se doobkládá. Bude se dělat zátopová zkouška malého bazénu a potom se bude také obkládat. Co se týče vzduchotechniky, kde se museli vybourávat zdi a dávali se tam ty největší kusy, tak to je také hotové. Zbývá jen pár kusů, aby se to dodělalo. A to je to hlavní pro to, aby se mohla dodělat voda a dokončit rozvody elektřiny ve strojovně. Nahoře je to připravené, až se doobloží vchod a ostatní dlaždice. Pracuje se na baru.

Jak bude bar fungovat?
Bude se do něj možné dostat jak suchou, tak mokrou cestou. Bude to novinka pro Prachatické. I když budou v bazénu, tak si budou moct zajít do baru nebo bufetu na občerstvení.

Takže budou drobit do vody a ze zbytků jídla budou vznikat plísně?
Je to standard.

Taky je to ale hygienicky náročnější na údržbu?
Může se to tak jevit, ale nevidím v tom zase až takový problém.

Další novinkou bude saunový svět, jak tam pokračují práce?
Už se tam začínají vytvářet jednotlivé sauny.

Kolik jich bude?
Budou tam čtyři sauny. Bude tam finská sauna, potom jedna mírnější, nebude chybět pára. Taky tam bude velká sauna pro větší počet lidí. Bude tam také relaxační místnost a místnost pro maséry. A dva ochlazovací bazénky – jeden venku a jeden uvnitř. A okrasné jezírko venku.

Co v něm bude? Rybičky?
Rybičky asi ne, to by se muselo krmit. Ale budou tam okrasné rostliny. - Sám se nechám překvapit, co tam vše bude.

To okrasné jezírko bylo opravdu nutné v rámci rekonstrukce dělat?
Má to něco do sebe. Má to svou úlohu. Když budou dokončeny všechny tři etapy, tak to bude mít svou krásu. Když bude člověk sedět v sauně a dívat se na Libín, tak to s jezírkem bude úplně jiný pocitový zážitek.

Hrozí nějaké problémy, které by stavbu mohly ještě před dokončením zpozdit?
Naštěstí jsme už velké problémy, které se objevily, vychytali. A nic dalšího už se neobjevilo. Nejhorší bylo to vybourávání. Problémy velkého rázu, jako byla třeba kanalizace, už teď nehrozí.

Dodrží dodavatelská firma termín dokončení do 30. června?
Ano. Pak bazén projde zkušebním provozem. Je nutné, aby zkušební provoz trval minimálně měsíc, ve kterém se ale ještě může stát, že se kvůli nějaké závadě na týden nebo dva bude muset zavřít a opravit to. Doufám, že se nám to nestane.

Zkušební provoz bude bez veřejnosti?
Ne. Bude normálně s veřejností. Na dva týdny se vše zapne a potom bude zkušební provoz i s veřejností.

Takže veřejnost bude moct do bazénu už v půlce července nebo v srpnu?
Jsou tam ještě různé revizní záležitosti, takže ještě nebudu říkat termíny. Nechci, aby mě pak novináři chytali za slovo. Je to tak, že po dokončení bude zkušební provoz. Jeho začátek bude bez veřejnosti, potom to bude s veřejností a důležité je, že páska se bude stříhat v září, protože už jsou nasmlouvany školy a školky na kurzy plavání. Takže 1. září už budou mít děti možnost si zaplavat.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Nick 

  Reagovat

   

  Skoro jako v Písku, že??

  Vloženo 4.5.2019 17:28:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace