Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Dvojvýstava KreBulu a malířky Helgy Hoškové Weissové na krajském úřadě

Kresba Helgy Hoškové Weissové , Autor: Archiv

Kresba Helgy Hoškové Weissové     Autor: Archiv

JIHOČESKÝ KRAJ – V pondělí 3. února od 14 hodin začíná dvojvýstava pod názvem 7, čili KreBul a Maluj, co vidíš!, která bude v prostorech krajského úřadu. Dvojvýstava má dvě části. První je o sedmileté činnosti občanského sdružení KreBul z Volar, dále pak o Centru pro pomoc dětem a mládeži z Českého Krumlova a Informačních center pro mládež z Českého Krumlova, Prachatic a Tábora. Druhá je unikátní výstavou terezínských kreseb spisovatelky a malířky Helgy Hoškové Weissové. Ty vznikly při jejím věznění v terezínském koncentračním táboře.


Helga Hošková Weissová se narodila roku 1929 do židovské rodiny. V roce 1938, v počátcích nacistické perzekuce Židů, kdy bylo malé Helze devět let, začala si vést deník, do kterého zaznamenává svůj každodenní život. Roku 1941 byla Helga Weissová společně s rodiči deportována do koncentračního tábora Terezín. V té době ji její otec řekl: „Maluj, co vidíš!“ A tak se také stalo. Helga v Terezíně zaznamenávala pomocí kreseb veškeré dění okolo sebe a doplňovala jimi svůj deník. Výstava mapuje každodenní život v nacistickém koncentračním táboře očima mladé dívky.
Dvojvýstava bude zahájena v druhém nadpodlaží krajského úřadu v Českých Budějovicích a potrvá do 28. února. Návštěvníci ji mohou vidět v pondělí a středu od 8 do 17, v úterý a čtvrtek od 8 do 16 a v pátek od 8 do 14 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace