neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Fotbalisté Junioru s Vimperkem dvakrát vedli, nakonec brali jen bod

Junior Strakonice - Vimperk 2:2 (1:0) , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Junior Strakonice - Vimperk 2:2 (1:0)     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Jednoznačně ztrátou byla pro fotbalisty Junioru Strakonice domácí remíza 2:2 s Vimperkem. Ta se zrodila v neděli 19. května Na Křemelce v rámci 22. kola I. A třídy skupiny A. Tým od Otavy dvakrát vedl, ale jednobrankový náskok nedokázal ani přes řadu šancí pojistit, a tak pokaždé po zbytečné a laciné chybě inkasoval. Na každé straně bylo po jednom střelci.

Do vedení poslal Strakonické ve 36. minutě Petr Baloušek, podle slov trenéra Luďka Cimrhanzla měl však poločas skončit vyšším rozdílem. Na začátku druhé půle ten samý hráč nevyužil dvě dobré příležitosti, a tak v 55. minutě po chybě domácích ve středu hřiště se dostal k míči Lukáš Frček a sám před gólmanem nezaváhal.

Na druhé straně v 64. minutě špatně rozehrál vimperský strážce branky a z následné akce ho Petr Baloušek ve vápně prostřelil. Strakoničtí pak měli řadu dobrých šancí, ocitli se několikrát sami před brankářem, ale neprosadili se, jednou byla proti branková konstrukce. V 82. minutě pak udělali chybu a hostující Lukáš Frček z bezprostřední blízkosti uklidil míč za záda gólmana Lukáše Lízala. Oba týmy si tak připsaly bod a zůstaly na svých pozicích – Strakoničtí čtvrtí, Vimperští jedenáctí.