Kdy a kam

  • Výlov rybníka Markovec

    středa 14.11 - Mladějovice, Žižkova mohyla

  • Tomáš Klus

    středa 14.11 19:00 - Tábor, hotel Palcát

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Fotograf Jiří Plachý vystavuje ve Volarech fotografie Šumavy

 Autor: Foto archiv město Volary

    Autor: Foto archiv město Volary

VOLARY – Ve volarské městské galerii v hotelu Bobík, který patří radnici, začala prázdninová výstava fotografií Šumavy. Jejich autorem je volarský fotograf Jiří Plachý. Výstavu nazval Šumava, můj druhý domov.

 

Podvečerní vernisáž zahajovali včera kurátor volarské galerie, ředitel místní ZUŠ a předseda Asociace jihočeských výtvarníků Vít Vavřinec Pavlík společně s Harry Farkasem - kurátorem galerie Slunečná. „Oba se shodli na ojedinělém pohledu autora na Šumavu a shodně řekli, že kde to jiný fotograf balí, Jiří Plachý začíná a vznikají tak báječné fotografie,“ uvedl pro Jižní Čechy Teď vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu volarské radnice Ladislav Beran s tím, že výstavu je možné navštívit do konce srpna.

 

Jiří Plachý fotí umělecké fotografie od 60. let minulého století. V 70. letech absolvoval školu výtvarné fotografie a má za sebou dlouhou řadu výstav i v zahraničí – například ve Švédsku nebo Německu. Jeho díla jsou součástí i sbírek SČF v Praze a Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.

 

Na své nové výstavě ve Volarech představuje vlekoformátové fotografie zachycující zejména tajemnost Šumavy a její nezaměnitelnou atmosféru.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace