Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Fungující trhy chce v Prachaticích každý, ale koalice pro ně ruku nezvedne. Tak nebudou

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Živé Prachatice se nevzdávají a fungující městské farmářské trhy v Prachaticích chtějí. Když je toto sdružení neprosadilo do rozpočtu, zkusilo to znovu s návrhem na pracovní skupinu, která by řešila jejich přípravu a hlavně to, aby se dělaly trhy tak, aby o ně byl zájem. I když na opoziční otázku, jestli tu zastupitelé chtějí fungující městské trhy, nikdo při jednání neodpověděl záporně, koalice se při hlasování opět zdržela.

 

„Naše představa, že by trhy v Prachaticích být měly, jednoznačně trvá," řekl Jakub Nepustil za Živé Prachatice. Sdružení na minulém jednání zastupitelstva navrhlo, aby se na trhy uvolnilo sto tisíc korun z rezervy, ale koalice to zdržením se při hlasování odmítla. „Víme, že je tady o to zájem ze strany veřejnosti i prodejců," dodal. Skupina by měla řešit třeba propagaci, doprovodný program a připravit trhy, aby se s nimi mohlo začít příští rok. „Mluvil jsem o tom s bývalou starostkou Chluman Ivanou Vlkovou, která tam trhy zakládala. Řekla, že je ochotná nám pomoct. Její pomoc by byla velkým přínosem," řekl také Jakub Nepustil.

Trhy podpořila opozice jako celek. „Položil bych kontrolní dotaz. Je tady někdo v tomto sále, kdo by si nepřál krásné fungující městské trhy?" ptal se Jan Bauer přítomných zastupitelů. Negativní odpovědi se nedočkal. „A je tady někdo, kdo pro to není ochoten něco udělat?" Ani na tuto otázku mu nikdo neodpověděl negativně. „Poslední diskuse tu byla o hledání důvodů, proč to nejde. Já bych hledal důvodu, proč jo," řekl zastupitel za ODS Roman Kahuda. „Ať vyrazím na trhy kamkoli, tak půlku Prachatic potkám v Chlumanech a druhou půlku ve Vodňanech," dodal k tomu, že Prachatičtí o trhy zájem mají.

Robert Zeman ze sdružení Pro Prachatice zase kritizoval, že se dávají peníze na projektování věcí, které končí v šuplíku a nikdy se realizovat nebudou a na trhy nejsou peníze. Nebo jdou peníze zbytečně třeba na pracovní cesty vedení. Starosta ale na argumentaci opozice nereagoval s tím, že argumenty už zazněly při minulém jednání. To ředitelka KIS Prachatice Věra Houšková vysvětlovala, že lidé na trzích v Prachaticích nenakupovali a trhovci neměli zájem sem jezdit.

Při závěrečném hlasování o zřízení pracovní skupiny pro přípravu trhů se koalice opět zdržela a návrh neprošel. Živé Prachatice už ale ukázaly, že se jen tak nevzdávají, tak je otázkou, jestli přijdou s dalším návrhem, jak trhy ve městě obnovit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace