banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Gladiators Night 2018: Domácí Josef Talafous vybojoval národní titul!

Národní mistr WMC Josef Talafous. , Autor: Pavel Pubal.

Národní mistr WMC Josef Talafous.     Autor: Pavel Pubal.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V pátek 9. listopadu hostil budějovický kulturní dům Gerbera každoročně oblíbený a vyhledávaný galavečer bojových sportů – Gladiators Night 2018. Galavečer, který pořádá tým kolem Michala Nováka z Gladiators gym České Budějovice už více než deset let, budí zájem široké veřejnosti a popularita bojových sportů v posledních letech celosvětově roste. Jak je v krajské metropoli zvykem, také letos se budějovická Gerbera zaplnila do posledního místa. Právě kickbox podle pravidel muay thai, který tvořil hlavní náplň pátečního programu, se stal olympijským sportem a svou premiéru bude mít na Letních olympijských hrách 2024 v Paříži.

Na hlavní kartě programu bylo osm kickboxerských a jeden vložený boxerský zápas, ve kterém se proti sobě utkali v budějovickém derby boxeři dvou místních oddílů. Na body zvítězil Tomáš Eibl (Boxing club ČB) nad Ladislavem Žemličkou (Box club Táty Němce). Do bitev muay thai zasáhli kromě českých fighterů také Slováci Katarina Babičová, David Šajben (oba Hanuman gym Bratislava), Marek Tarabus, Adrian Tadlánek (oba Elite gym Trenčín) a dvojice ze Srbska Nikola Zoric – Luka Koledar (oba Ronin Carnage Global). Ze zahraničních zápasníků si ale jako jediný odvezl zápasový triumf Marek Tarabus, který porazil Jiřího Páva z Prahy 3:0.

Vrchol programu vyšel domácím: Vyhráli Mraček i Talafous
V předposledním zápase Full Muaythai Superligy takřka domácí Jan Mraček z Gladiators gymu Třeboň ostrým nástupem doslova umlátil Srba Luku Koledara a fight byl na rozhodnutí lékaře ukončen hned v prvním kole. Galavečer pak vyvrcholil jediným titulovým a pětikolovým zápasem programu. O národní titul asociace WMC (Muaythai WMC national Title) se utkali domácí hvězda Josef Talafous a Pavel Hvězda z pražského Spejbl gymu. Během největšího zápasu, který kdy České Budějovice hostily, by se nervozita dala krájet. Pekelnou řežbu ale nakonec vyhrál jasně 5:0 právě budějovický Talafous, který vybojoval svůj vůbec první národní titul! Vyprodaná Gerbera, kterou poctil svou návštěvou třeba i hokejový reprezentant a budějovický odchovanec Milan Gulaš (dnes hrající extraligu ze Plzeň), tak po konečném verdiktu doslova vybuchla nadšením a ochozy se otřásaly v základech.

Celým večerem skvěle prováděl z ringu jako moderátor Pavel Janovský z Tábora a výbornou atmosféru vytvořili i expert Filip Šimeček a DJ Melvin Coxx.

Hlavní program Gladiators Night 2018: Tomáš Hůlka (Gladiators gym ČB) – Melvin Vachoušek (Lanna gym Praha) 0:3, Věra Korbášová (X Gym Praha CZ) – Katarina Babičová (Hanuman gym Bratislava – SK) 3:0, Jaroslav Dubský (Gladiators gym ČB, team Monto CZ) – David Šajben (Hanuman gym Bratislava – SK) 2:1, Jiří Páv (X Gym Praha CZ) – Marek Tarabus (Elite gym Trenčín – SK) 0:3, Ladislav Žemlička (Box club Táty Němce) – Tomáš Eibl (Boxing club ČB) – na body vítězství Eibla (vložený boxerský zápas), František Bočáň (Gladiators gym ČB) – Nikola Zoric (Ronin Carnage Global – SRB) 3:0, Bernard Plavec (X Gym Praha CZ) – Adrian Tadlánek (Elite gym Trenčín – SK) 3:0, Jan Mraček (Gladiators gym Třeboň) – Luka Koledar (Ronin Carnage Global – SRB) 1. kolo ukončeno lékařem – vítěz: Mraček, Josef Talafous (Gladiators gym ČB) – Pavel Hvězda (Spejbl gym) 5:0 – titulový zápas asociace WMC.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace