banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Glosa: Bojová hodnota Fabie je pět Pandurů

Únor bílý, pole sílí, zní jedno z lidových přísloví. Není jasné, jak naše lány, zato v únoru konečně zesílila bojeschopnost táborského Svatováclavského 42. mechanizovaného praporu v Klokotech. Po dvou letech se totiž vrátily z opravy ve firmě Tatra Defence Vehicle do domovských garáží čtyři z pěti Pandurů, nabouraných 4. listopadu 2016 v předpolí mostu přes Jordán. Pátý si opravili po nehodě vojáci sami. U ostatních šlo podle všeho o podstatně větší následky.

 

Armáda sice nechce komentovat, ale proslýchá se, že musely být vyměněny komplet celé korby. Hoši to kalili z Boletic tak rychle, že nestihli reagovat na brzdící Fabii a napálili to do ní. Následovala řetězová srážka pěti obrněnců. Zraněna byla řidička osobního vozu, její dítě a jedenáct vojáků.

Tři řidiči Pandurů sice vyfasovali za nedodržení bezpečné vzdálenosti pokutu 2000 korun, řidička pak určitě dostala peníze na opravu Fabie od pojišťovny. Celkové škody ale armáda tají, i když evidentně jdou do milionů. Ministr obrany Metnar by měl přejít do protiútoku.

V resortu je třeba každá koruna. Měl by trvat na tom, že ze strany majitelky Fabie šlo o nebezpečné a úmyslné vybržďování, dát věc k soudu a požadovat po ní náhradu škody. Zainteresovány by mohly být také vojenské tajné služby a zvážit, zda tato nehoda nenese znaky sabotáže ze strany Ruska a Číny, případně teroristické akce.

Ještě otázka směrem ke kvalitě Pandurů. Když nevydržely pouhou strkanici s Fabií u mostu přes Jordán a musely být téměř generálně opraveny, jakou asi mají výdrž ve skutečné bojové akci?

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Bubu 

  Reagovat

   

  Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Ti Panduři se rozbily o sebe. Pokud do sebe narazí dvacetitunivé kolosy v padesáti kilometrivé rychlosti, tak se není čemu. Nevím, ale ani jako glosa mi to vtipné vůbec nepřipadá.

  Vloženo 9.3.2019 10:38:40

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Mne se to líbí je lepší se tomu smát než uvažovat nad tím jestli to je normální obložit bojový vozidlo přikližkou.Ps:doufám,že je aspon voděvzdorná.

   Vloženo 10.3.2019 10:51:16

 • Jojo 

  Reagovat

   

  A ted si predstavte jak by to dopadlo, kdyby to cutely nekdo delta umyslne a pripravil se na to? Newborn si to ani radsi nepredstavujte.....

  Vloženo 9.3.2019 08:16:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   nerozumím?

   Vloženo 9.3.2019 09:28:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  je to Glosa :) neberte to tak vážně..

  Vloženo 8.3.2019 22:09:56

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pandur, opřekližkovaný traktor, nic víc.

  Vloženo 8.3.2019 21:16:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Sabotáž ze strany Ruska čí Číny? Vy jste už vážně fakt úplně vygumovaný....

  Vloženo 8.3.2019 20:52:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Asi nemáte smysl pro srandu. Je to bomba, prd...,rozumíte?

   Vloženo 8.3.2019 22:26:11

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace