Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Guláše přijede ochutnat režisér Troška

STŘÍTEŽ – V sobotu 13. července pořádají v rodinném zahradnictví Boškových ve Stříteži tradiční letní slavnost se soutěžním rybolovem a soutěžním vařením gulášů. Jak sdělil Václav Boška, zatím je přihlášeno přes dvacet týmů, které chtějí na ohni uvařit nejlepší guláš. Závod v chytání ryb v místním jezírku i vaření gulášů začíná v 9 hodin. Po celou dobu mohou návštěvníci mlsně sledovat, jak tradiční české jídlo bublá v hrncích. Týmy nikdy neprozradí, jaké fajnové ingredience do guláše přidávají, jen jednou zaznělo, že dochucovadlem může být i rum.


Chuť i vzhled guláše na talíři bude kolem půl jedné hodnotit v přímém přenosu slavná porota. Jejím předsedou bude opět režisér Zdeněk Troška, přijede herec Oldřich Navrátil, Pavel Kikinčuk s manželkou Jindřiškou a scénárista Marek Kališ.

V průběhu letní slavnosti uvidí hosté třeba i to, jak se vytvářejí dřevořezby motorovou pilou, pro děti tu budou skákací hrady, skluzavka, střelnice, malování na obličej, tvořivá dílna, od 15 hodin bude hrát Fata Morgana, mezi půl čtvrtou až čtvrtou hodinou přiletí letadlo a svrhne na zahradnictví bonbony, v 16 h začne nohejbalový turnaj trojic a od 18 do 23 hodin se o zábavu v retro stylu postará legendární diskžokej František Mareš a součástí bude ve 22 hodin laser show. V areálu je i zoo s lamami, klokánky, poníky, kozami, ovečkami, daňky, muflony. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace