Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Hasiči evakuovali turisty z lanovky na Kleť

JIŽNÍ ČECHY - Porucha na rozvaděči zastavila dnes v poledne lanovku na Kleť. V tu dobu jelo nahoru téměř pět desítek turistů. Informaci o zastavení lanovky přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje tři minuty po poledni. Na místo okamžitě vyjely všechny složky jihočeského integrovaného záchranného systému.

Jelikož se předpokládala evakuace všech téměř padesáti osob, byli na místo povoláni profesionální hasiči ze stanic Český Krumlov a Křemže a také další hasiči-lezci ze stanic Prachatice a České Budějovice. Lanovka s 53 místy byla téměř celá obsazena turisty. Hasiči ihned zahájili jejich evakuaci. Využili především lezeckou techniku a lezecký materiál. Poté, co bylo evakuováno 9 osob, se provozovatelům podařilo lanovku nouzově spustit. Před druhou hodinou odpolední byly všechny osoby vyvezeny. Nikdo z evakuovaných ani z vyvezených osob nebyl nijak zraněn.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace