Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Hejtmani budou jednat se svými slovenskými protějšky

ČESKÝ KRUMLOV – Ve dnech 23. a 24. května se v Českém Krumlově setkají hejtmani českých a moravských regionů se svými slovenskými kolegy ze Sdružení samosprávných krajů SK8. Společně chtějí jednat o tématech, která řeší kraje v Česku i na Slovensku.

 

„Stejně jako my, i naši kolegové župani se zabývají mnoha problémy v oblasti sociálních služeb, dopravy, zdravotnictví, životního prostředí a v dalších sférách života regionů. Proto chceme zasednout u jednoho stolu, diskutovat o tom, čím naše kraje aktuálně žijí, porovnat pozitivní i negativní zkušenosti a dohodnout se na možnostech úzké spolupráce," uvedla předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová. Delegaci představitelů slovenských krajů povede šéf Sdružení samosprávných krajů SK8 a župan Trnavského kraje Jozef Viskupič.

Kromě jiného se na pořad jednání dostane výměna informací o systémech financování sociálních služeb, o správě a opravách krajských silnic, státní podpora veřejné dopravy, zkušenosti s mýtným systémem, problematika zřizování a financování škol. „Jednat budeme i o nedostatku zdravotníků, čerpání dotací na národní i evropské úrovni nebo o problematice sucha či kůrovcové kalamity, se kterou se víceméně potýká celá střední Evropa," dodala Jana Mračková Vildumetzová.

Sdružení samosprávných krajů SK8 tvoří všech osm slovenských regionů. Jde o Bratislavský, Trnavský, Nitrianský, Trenčianský, Banskobystrický, Žilinský, Prešovský a Košický kraj. Členství v Asociace krajů ČR přijalo všech 13 regionů České republiky a hlavní město Praha, které je ze zákona současně obcí i regionem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace