Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 27.3 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

  • Folková legenda Nezmaři ~ křest velkého zpěvníku

    středa 27.3 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hlasování o Aleji roku je v plném proudu. Ve hře jsou i jihočeské aleje!

JIŽNÍ ČECHY - Do letošní ankety Alej roku nominovali patrioti z různých částí republiky přes 90 alejí, které jim přirostly k srdci. Je mezi nimi i víc než desítka alejí z jihočeských míst. Zatím si výborně vede lipová alej v táborských Klokotech, které už poslalo svůj hlas 610 lidí! Dobře si stojí i javorová alej u Bednárečku na Jindřichohradecku. Pro tu hlasovalo už 380 lidí. To není bez šance! V roce 2016 vyhrála alej, pro kterou hlasovalo 1264 lidí, o rok dříve to bylo 1381. Každý přitom může hlasovat jen jednou a hlasování skončí 4. ledna 2019.

Aleje si můžete prohlédnout na www.alejroku.cz. Z jihočeských tam najdete ještě topolovou alej u Záboří nedaleko Čakova (má zatím 2 hlasy), jabloňovou alej u Závrat na Budějovicku (dosud 3 hlasy), hlohovou alej, která vede od Litvínovic ke Stecherovu mlýnu (23 hlasů), alej u Višňové poblíž Kardašovy Řečice (7 hlasů), platanovou alej v Protivíně (10 hlasů), jasanovou alej z Besednice do Pořešína (1 hlas), lipovou alej u Ústrašic na Táborsku, které se říká Hraběcí pěšinka (38 hlasů), dubovou alej u rybníka Prostředního nedaleko Mladějovic (15 hlasů), alej u Mlýnského rybníka nedaleko Červeného Hrádku na pomezí jižních Čech a Vysočiny (1 hlas) nebo javorovou alej u Třebelic nedaleko Malšic na Táborsku (1 hlas).

Nabízíme i fotografie jihočeských alejí. Poznáte je?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace