Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Hledá se chlapec, kterého v Písku u Dukly v roce 1992 zachránil voják

 Autor: facebook

    Autor: facebook

AKTUALIZOVÁNO - 10.1.2019 17:09

JIŽNÍ ČECHY – Na facebooku se hledá tehdy čtyřletý chlapec, kterého zachránil voják základní služby v Písku u Dukly. Přemysl Šifalda za to byl dokonce oceněn náčelníkem generálního štábu. A po letech si na chlapce, kterému dnes bude kolem třiceti let, vzpomněl a pátrá po něm, aby zjistil, jak se mu v životě daří.

 

Facebookovou výzvou zveřejnila Katka Etrychová a ta doputovala až k našim redaktorkám ve Strakonicích. „Přemek by moc rád věděl, jestli se mu daří dobře, jak vypadá, kam ho osud zavál," uvedla. Chlapec – dnes dospělý muž se jmenuje Petr Boháč a Přemysl Šifalda mu zachránil život 11. dubna 1992 v Písku u Dukly, kde chlapec spadl do Otavy a nemohl se dostat sám ven. Přemysl Šifalda byl tehdy v Písku na vojně a pro chlapce do řeky skočil.

Petr Boháč se může ozvat do redakce našeho Týdeníku Strakonicko, kde zprostředkují informace vedoucí k setkání se zachráncem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace