Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Hokejbalisté z Prachatic se chystají na jarní boje a nakukují do reprezentačních družstev

Prachatické hokejbalistky v reprezentačních barvách.

Prachatické hokejbalistky v reprezentačních barvách.

PRACHATICE – Už jen pár týdnů zbývá do zahájení jarní části hokejbalových soutěží a týmy „Horalů“ z HBC Prachatice se začínají intenzivně připravovat. Klub se již třetím rokem prezentuje jako Hokejbalové centrum mládeže, jediné v Jihočeském kraji a jako jedno z devíti v celé republice. Na soupiskách týmů je celkem 214 hráčů a hráček – z toho 160 v mládežnickém věku, z nichž mnozí nahlíží do reprezentačních výběrů. V kategorii U14 jsou to Ondřej Makovička, Milan Šmajcl, Jonáš Novák a Jan Fafejta, v kategorii U18 Jiří Štěpánek a Ondřej Veselý, u mužů Jaroslav Markytán a u žen Tereza Kotlíková, Kristýna Štěpková a Veronika Červíková. Nyní se prachatické týmy připravují v tělocvičnách a na venkovní hřiště se dostanou, až jak to dovolí počasí. Před tím, než všechno znovu vypukne, se ale krátce ohlédněme za podzimní polovinou soutěží u jednotlivých týmů.


Minipřípravka
– Nejmenší Horalíci sehráli na podzim 2018 v Přeboru přípravek a minipřípravek pět turnajů. Přestože někteří z nich hráli soutěž vůbec poprvé, odehráli svá utkání se ctí a většinou se dvěma týmy. Výsledky ale ještě v této kategorii nejsou podstatné a nezveřejňují se.

Přípravka – Kategorie přípravek měla na programu o jeden turnaj více než minipřípravka, tedy šest. Zkušenějším hokejbalistům se dařilo nad očekávání. Ani v této kategorii se sice ještě výsledky nezveřejňují, ale rodičům a trenérům přinesl pohled na malé hokejbalisty v obou kategoriích hodně radosti a úspěchů.

Mladší žáci – V Přeboru mladších žáků tato kategorie sice přišla o jeden tým, protože děvčata v této sezoně hrají v týmu společně s chlapci a ještě navíc nově Ligu žen, ale po polovině soutěže, která se hraje společně s regionem Západ, jsou Horalíci na prvním místě v tabulce z osmi týmů v soutěži. Z deseti utkání osmkrát zvítězili, jednou remizovali a pouze jednou prohráli. V tabulce slušnosti jsou druzí.

Starší žáci – Na kategorii starších žáků, do které přešli někteří mladší žáci a dorazoví hokejbalisté se naopak posunuli do kategorie dorostu, je nejvíce vidět nezkušenost. Zatím po podzimu okupují poslední šesté místo ve své skupině Ligy starších žáků a mají na jaře co zlepšovat.

Dorost – V Extralize dorostu hrají Horalové se střídavými úspěchy a jsou po podzimu v tabulce divize Západ na pátém místě z deseti účastníků se šesti výhrami a šesti porážkami. I tady je poměrně velký prostor na zlepšení.

Junioři – Tuto nově vytvořenou kategorii klub v aktuální sezoně zatím neobsazuje, protože všichni hráči ve věku juniorů nastupují pravidelně v týmech mužů.

Muži C – Výkonnostně třetí mužský tým Horalů je zatím na sedmém místě v Regionální lize z devíti zúčastněných týmů. Mužstvo se potýká hlavně s produktivitou a malými zkušenostmi. Několik slibně rozehraných duelů Horalové nedotáhli do úspěšného konce. Z jedenácti utkání mají zatím tři výhry a osm porážek.

Muži B – O rezervě Horalů platí to samé, jako u týmu C. Před soutěží (2. liga – jih) panovaly obavy, aby bylo vůbec béčko konkurenceschopné mezi daleko zkušenějšími týmy. Horalové ale vůbec nezklamali a jsou se třemi výhrami, dvěma remízami a šesti prohrami zatím čtvrtí ze šesti účastníků soutěže. Přesto ale mají určitě co zlepšovat.

Muži A – První tým mužů si v celostátní 1. lize, i přes loňské premiérové umístnění v polovině tabulky, vedl překvapivě suverénně a odehrál podzimní část soutěže na výbornou. Z devíti utkání Horalové osmkrát zvítězili a pouze jednou odešli poraženi, jsou tak s jednobodovým náskokem a jedním utkáním k dobru na čele soutěže. Zároveň se prezentují jako nejslušnější tým soutěže a brankář Tomáš Pixa vévodí statistikám gólmanů. To těžší ale Horaly teprve čeká. Jarní polovina soutěže bývá podstatně obtížnější, týmy se posilují. Horaly čeká ještě šest těžkých utkání na hřištích soupeřů a pouze tři v domácí aréně. Play off by jim už ale nemělo uniknout a teprve v něm se pak bude rozhodovat o konečném umístnění.

Ženy – Ligu žen hrají prachatická děvčata poprvé a povětšinou s hráčkami patřícími ještě do kategorie žáků, takže mají opět velkou nevýhodu oproti ženám, které tuto soutěž hrají již několik let. Z osmi účastníků jsou zatím sedmé s jednou výhrou, jednou remízou a čtyřmi těsnými prohrami. Fakt, že jsou ale na jarní část soutěže dobře připraveny, potvrdil turnaj v Kralupech, který zcela jednoznačně vyhrály a na webovém portálu Jižní Čechy Teď už jsme vás o tomto úspěchu informovali.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace