Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Horní Planá celý víkend žije slavnou Markétskou poutí

HORNÍ PLANÁ - Minimálně jednou do roka přebírá Horní Planá od Lipna nad Vltavou renomé nejnavštěvovanějšího místa u lipenské přehrady. A to při vyhlášené Markétské pouti, která trvá celý víkend. Začala včera večer s kapelami v pivním stanu a dnes pokračuje naplno.

 

Náměstí je shora dolů plné stánků, k vidění je řemeslný trh, kde si mohou zájemci vyzkoušet řemeslo kováře, nechybí atrakce jako střelba z luku, kuše a děla, projížďky na koních a ponících, tvořivé dílny a další zábava. K tomu už od rána zní náměstím muzka.

Ve 13 hodin se mohou návštěvníci těšit na vystoupení folklorního souboru Javor a v 15 hodin na folkovou kapelu Lakomá Barka. U kašny se rozložila divadelní scéna, kde se budou dnes i zítra střídat divadla se svými pohádkami a dalšími představeními. Večer se koná další taneční zábava s kapelou Flám.

Kostel svaté Markéty rozezní dnes v 18 hodin koncert smíšeného sboru Musica Viva a poutní mše tu proběhne v neděli v 11.30.

V neděli přijde v programu na řadu dechovka – v 10 hodin dopoledne budou koncertovat Babouci, odpoledne v půl třetí Malá kapela Pavla Havlíka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace