Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční pásmo 4

    neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Vánoční pásmo pohádek.

  • Jindřichohradecký symfonický orchestr

    neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Horst Siegl přeje prachatickým fotbalistům vyšší soutěž

PRACHATICE – Už podruhé dorazil do Prachatic na akci pro děti Pojď si vybrat, co tě baví padesátiletý bývalý fotbalový kanonýr a reprezentant České republiky Horst Siegl. Populární sparťan patří k nejúspěšnějším střelcům historie nejvyšší české ligy a je čtyřnásobným králem střelců tuzemské nejvyšší soutěže, když ve své kariéře nastřílel 176 ligových gólů a k nim přidal sedm reprezentačních. V Prachaticích si před lety zahrál na závěr kariéry i druhou ligu za Most, dnes hraje místní oddíl krajskou I. A třídu. „To je na takové zázemí a tak velké město strašně málo, ale přeji jim, aby se dostali zase do vyšších soutěží, zasloužili by si to,“ vzkazuje na dálku.


Letos jste dorazil na akci už podruhé, čím vás loni zaujala?
Celé mě to doslova nadchlo, strašně se mi líbil zápal dětí, takže když jsem dostal opět pozvání, rád jsem dorazil. Navíc je tu skvělá parta nás bývalých sportovců, zůstali jsme na oba dny, takže si akci společně užijeme. Těšil jsem se nejen na hřiště s dětmi, ale i pak na večerní besedu na pódiu a následné posezení s přáteli sportovci, které znám z jiných odvětví. Znova se vydařilo i počasí, takže skvělé!

Co vůbec říkáte na tak velkou akci, kdy se v areálu sejde ve dvou dnech zhruba 1 500 dětí?
Když mi bylo loni řečeno, jak má akce probíhat, tak jsem moc nevěřil tomu, že se to dá vůbec organizačně zvládnout. Ale očividně dá, a to také díky pomoci učitelů, kteří doprovází po skupinách své třídy a mění s dětmi stanoviště u jednotlivých sportů, takže to má spád. Teď už je jen na samotných dětech, pro jaký sport se rozhodnou, protože tady mají široký výběr a všechny sporty mají něco. Možná by bylo dobré, kdyby se na akci chodili podívat o rodiče, aby viděli a nechali si vysvětlit, co by je čekalo, kdyby se jejich děti rozhodly právě pro daný sport. Na druhou stranu klíčové rozhodnutí musí zůstat vždycky na samotném dítěti, aby ho to bavilo a vydržel. U mě byl sportem číslo jedna bez váhání fotbal.

Proč byste doporučil dětem, aby se rozhodly třeba právě pro váš sport?
Spartou se teď chlubit nemůžeme, ale fotbal je pořád fenomén a pro mě celosvětový sport číslo jedna. Je těžké někoho přemlouvat, ale mně se na fotbale vždycky líbilo, když dá člověk gól, rozvlní se síť a udělá tím radost nejenom sobě, ale třeba i fanouškům, spoluhráčům. Užíváte si to jako tým, také kvůli radosti z gólu mě to vždycky táhlo dopředu, nikdy jsem moc nebránil. Samozřejmě, že jsem tedy zastáncem fotbalu, ale třeba i pro holčičky je tu toho hodně, každý si najde to své.

Co vy a Prachatice?
Pamatuji si, že párkrát jsem tady hrál, ale už je to plno let. Tehdy hrály Prachatice druhou ligu a já tady nastoupil v mistráku za Most, pak jsem tu byl asi ještě někdy na poháru. Každopádně jsem rád, že areál tady pořád žije a pro sport se tu dělá hodně – udělala se nová umělka, je tu krásné zázemí a byli jsme i na prohlídce bazénu, který se bude otevírat po rekonstrukci. Výborné je, že je všechno pohromadě v jednom komplexu, to je pro takové město i podobné akce ideální. Jen je škoda, že momentálně hrají místní fotbalisté I. A třídu, to je na takové zázemí a tak velké město strašně málo, ale přeji jim, aby se dostali zase do vyšších soutěží, zasloužili by si to.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace