banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Hygienici informují o kvalitě vody ke koupání. Zhoršená je ve Staňkovském rybníku

JIŽNÍ ČECHY - Krajská hygienická stanice dnes zveřejnila výsledky odběrů vody z 3. července. Kvalita vody ke koupání se sleduje celkem v sedmi lokalitách - jedná se o tři odběrová místa na vodní nádrži Lipno - pláže v Lipně nad Vltavou, Černé v Pošumaví a Horní Plané, dále dvě odběrová místa na vodní nádrži Orlík - v lokalitě autokempu Radava a veřejného tábořiště Podolsko, a také o dva rybníky na Třeboňsku - rybník Hejtman a rybník Staňkovský.

 

V případě všech tří odběrových míst na Lipně je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Bylo zjištěno pouze mírné překročení ukazatele chlorofyl A.

Na odběrních místech na Orlické přehradě došlo ke zlepšení kvality vody. Nebyla prokázána přítomnost sinic.
Voda je vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Dle aktuálního rozboru byl v obou sledovaných lokalitách pozorovatelný výskyt vodního květu a bylo potvrzeno překročení ukazatele chlorofyl A.

Mírně zhoršené vlastnosti vykazovala i voda v rybníku Hejtman. Překročena je pouze hodnota ukazatele chlorofyl A. U některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.

Ve Staňkovském rybníku je jakost vody zhoršená. Existuje mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Po koupání se doporučuje osprchovat čistou vodou. Dle aktuálního rozboru je překročena limitní hodnota ukazatele sinice, chlorofylu A, byla zjištěna i snížená průhlednost. Další vývoj kvality vody v této koupací oblasti bude ověřen mimořádným opakovaným odběrem v pondělí 10. července. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace