Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Hygienici informují o kvalitě vody ke koupání. Zhoršená je ve Staňkovském rybníku

JIŽNÍ ČECHY - Krajská hygienická stanice dnes zveřejnila výsledky odběrů vody z 3. července. Kvalita vody ke koupání se sleduje celkem v sedmi lokalitách - jedná se o tři odběrová místa na vodní nádrži Lipno - pláže v Lipně nad Vltavou, Černé v Pošumaví a Horní Plané, dále dvě odběrová místa na vodní nádrži Orlík - v lokalitě autokempu Radava a veřejného tábořiště Podolsko, a také o dva rybníky na Třeboňsku - rybník Hejtman a rybník Staňkovský.

 

V případě všech tří odběrových míst na Lipně je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Bylo zjištěno pouze mírné překročení ukazatele chlorofyl A.

Na odběrních místech na Orlické přehradě došlo ke zlepšení kvality vody. Nebyla prokázána přítomnost sinic.
Voda je vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Dle aktuálního rozboru byl v obou sledovaných lokalitách pozorovatelný výskyt vodního květu a bylo potvrzeno překročení ukazatele chlorofyl A.

Mírně zhoršené vlastnosti vykazovala i voda v rybníku Hejtman. Překročena je pouze hodnota ukazatele chlorofyl A. U některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.

Ve Staňkovském rybníku je jakost vody zhoršená. Existuje mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Po koupání se doporučuje osprchovat čistou vodou. Dle aktuálního rozboru je překročena limitní hodnota ukazatele sinice, chlorofylu A, byla zjištěna i snížená průhlednost. Další vývoj kvality vody v této koupací oblasti bude ověřen mimořádným opakovaným odběrem v pondělí 10. července. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace