Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

I pátý cestující se do taxíku vešel. Ovšem do jeho kufru

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řidič taxislužby se v pondělí 2. prosince nad ránem dopustil hned několika prohřešků proti zákonu. Skutečnost, že při jízdě neměl viditelně umístěný průkaz řidiče taxislužby byl přitom nejméně závažný přestupek. Jednoho z cestujících totiž „naložil“ do kufru vozidla a ke všemu usedl za volant podnapilý. Jeho jízdu ukončili až českobudějovičtí strážníci městské policie a přivolaní policisté.

 

K události došlo v půl třetí ráno, kdy operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. spatřil vozidlo taxislužby, do kterého právě nastoupili čtyři cestující. „Řidič vozu však po několika desítkách metrů zastavil a přibral dalšího spolucestujícího. Ten však nenastoupil jako běžný pasažér a s vědomím řidiče si vlezl do zadního nákladového prostoru. Jakmile za ním zapadlo víko, řidič se opět rozjel a odjížděl směrem do Mánesovy ulice. Zde ho zastavila hlídka městské policie. Jak se ukázalo, za volantem seděl čtyřicetiletý muž z Českých Budějovic," přiblížila mluvčí městské policie Věra Školková.

Řidič se strážníkům svěřil, že své cestující zná, proto přistoupil na „nepovolenou" jízdu pátého spolucestujícího v zadním prostoru vozidla. Strážníci však kromě porušení bezpečnosti při přepravě osoby v zadním prostoru vozidla zjistili i další přestupky. Jedním z nich bylo porušení zákona o silniční dopravě, kdy řidič neměl viditelně umístěný průkaz řidiče taxislužby. „Nejzávažnějším prohřeškem proti zákonu však bylo řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 0,16 a 0,14 promile," podotkla Věra Školková.

Další jízdu mu zakázali přivolaní policisté. Šetřením celého případu se bude nyní zabývat příslušný správní orgán. Za řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu čeká řidiče pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun, za volant motorového vozidla pak neusedne po dobu šesti měsíců až jednoho roku.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nenadýchal skoro nic - to je zase zbytečná buzerace kvůli drobnému přestupku. Jeho činy nebyly nikomu nebezpečné. Hlavně že denně v provozu potkávám plno skutečně nebezpečných pitomců.

  Vloženo 3.12.2019 21:34:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace