banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jak si vimperští radní rozdělili kompetence a jaké si vybrali priority?

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 9.1.2019 17:18

VIMPERK – Koaliční smlouva nové vimperské koalice Starostů, Vimperáků, Nevihnutí a ODS obsahuje mimo jiné i rozdělní kompetencí. Investice bude mít například na starosti i radní Bohumil Petrášek. A ke koaliční smlouvě také patří dodatek uzavřený v závěru roku, který vypočítává priority. Je mezi nimi třeba i parkoviště pod zimním stadionem nebo zpřístupnění zvonice.

 

Starostka Jaroslava Martanová bude mít na starosti, kromě věcí, které jí ukládá zákon, také třeba sociální oblast, bytovou politiku, domy pro seniory, ale i ekonomiku města a spolupráci se správou zámku a památky. Místostarosta Zdeněk Kuncl, který do voleb vedl odbor kultury, školství a cestovního ruchu, bude mít na starosti právě školství, kulturu, propagaci a cestovní ruch, ale také investice, dopravu a evropské fondy.

I zbývající tři radní dostali své kompetence. Petr Samek se bude starat o rozvoj, územní plán a spolkovou činnost. Bohumil Petrášek bude s místostarostou řešit investice a stavební činnost města a právník Tomáš Samek dostal na starosti veřejné zakázky a právní oblast.

Třináctičelnná koalice také deklarovala své pritority. Jsou mezi nimi rozpracovavné a připravené akce jako je zastřešení bazénu, rekonstrukce ulice 1. máje a kruhová křižovatka na Fišerce. Velké pozornosti by se ale také mělo dočkat sídliště – počítá se tu s pokračováním jeho revitalizace a novým dopravním řešením. Připravovat by se měl také například projekt na parkoviště pod zimním stadionem a pietní síň, rozvoj Vodníka, revitalizace letního kina nebo otevření zvonice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace