banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Letní koncert pěveckého souboru Regina Vodňany

  středa 26.6 18:00 - Vodňany, Husův sbor

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jak zvládly Volary zimní údržbu při přívalech sněhu? Místostarostka Technické služby chválí

Volary v pátek večer. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Volary v pátek večer.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VOLARY – V diskusích na facebooku a na našem portálu se objevilo několik málo stížností na to, jak Technické služby Volar zvládly zimní údržbu v minulém týdnu, když tu nasněžilo dohromady zhruba půl metru sněhu. Podle meteorologa Ivo Rolčíka byla třeba ve středu sněhová nadílka ve Volarech největší od roku 2010. Místostarostka Jana Bártová ale Technické služby chválí a zastala se jich.

 

Jeden ze dvou čtenářů, kteří vyjádřili stížnost, si třeba myslí, že v minulosti za dřívějších vedení Technických služeb se zimní údržba zvládala lépe. Místostarostka Jana Bártová, která má tyto služby ve své kompetenci, je ale opačného názoru. „Já myslím, že to zvládli perfektně, na to, že tu chumelilo víc než týden," řekla s tím, že se postupovalo podle plánu zimní údržby, nasadila se veškerá technika a lidé a pracovalo se na odklízení sněhu i od tří hodin od rána. „Samozřejmě není vše vymydlené, ale lidé by měli trošičku počítat s tím, že jsme tu na horách."

Volary leží zhruba 750 metrů nad mořem a příval sněhu v minulém týdnu tu byl i podle meteorologů jeden z největších zhruba za poslední desetiletí. Podle místostarostky naopak mají Technické služby i pochvaly. „Chtěla bych se Technických služeb zastat," dodala s tím, že pokud by přívaly byly ještě vydatnější, mohou pomoct i městské lesy, ale strategická místa jako škola, školky, zdravotní středisko nebo sídliště, kde bydlí nejvíce lidí, se uklízí první. "Podle mě to lépe fungovat nemohlo a mám spoustu poděkování," řekl starosta Vít Pavlík. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Ladislav 

  Reagovat

   

  Přečetl jsem si článek ohledně nespokojených lidí s úklidem města technickými službami Volary. Já se stavím na stranu paní místostaostky, neboť jsem tyto dny venku a vidím velké nasazení a úsilí lidí z technických služeb jak zvkládají prakticky již týdenní sněžení.
  Je jasné, že ti kteří neuklízí možná ani před svým domem budou vše kritizovat. Ono je též třeba se podívat kolik je to zaměstnanců a taky není to jen o úklidu sněhu.
  Musí fungovat i jiné a důležité věci, jak školy, školky, budovy úřadu a hlavně komunikace, které má město na starosti. Nyní je i problém co s nahromaděným sněhem a to vše TS města ve Volarech zvládají. Ono mnozí kritici dají radějí před vchod zábrany s upozorněšním pozor na sníh a někde pozor padá ze střechy a to je vše. Zapomínají na to, že obřčané mají před svým též nějaké povinnosti a ne jen technické služby.
  Podle mne dnes je daleko horší, že parkující auta stojí před kontejnery ať již na komunální odpad, plasty i ostatní a znemožňují jejich vývoz, stojí v ulicích kam nemůže technika a možná to jsou ti co nejvíc kritizují. Já bych kritikům doporučil, aby si to vyzkoušeli vstávat v pět ráno celý týden včetně sobot a nedělí a jít uklízet.

  Vloženo 15.1.2019 18:27:35

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Já pochvalu určitě nesdílím. A k panu redaktorovi umíte i něco jinýho než prdelkovat radnici?

  Vloženo 14.1.2019 14:16:40

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace