banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Jihočeši jsou na zimu připraveni

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeská správa a údržba silnic má ve skladech už sedmaosmdesát tisíc tun posypového materiálu. To je skoro o dvacet tisíc tun více než loni. Obhospodařuje 6200 kilometrů silnic. Stará se i o komunikace první třídy, které nepatří Jihočeskému kraji. Smlouvu s ministerstvem dopravy má prodlouženou na další čtyři roky.

Jihočeská správa a údržba silnic letos navíc koupila dalších osm nových kompletních sypačů, a tak nyní má k dispozici 198 sypačů a sedmnáct sněhových fréz. Správa má připravené má dřevěné, kovové i plastové ploty zabrání na návětrných plochách vytváření závějí a sněhových jazyků na vozovkách.

Lonská údržba na jihu Čech stála 247 968 000 korun. Cestáři spotřebovali přes osmaosmdesát tisíc tun posypových hmot, což je o třetinu více než v předcházejícím zimním období.
První sníh loni napadl už v říjnu a byl až do první čtvrtiny dubna. Ale letos se v zimě nebude udržovat 156 kilometrů silnic. Jde převážně o přístupové silnice do v zimě nevyužívaných rekreačních oblastí nebo o silnice, po kterých nejezdí veřejná hromadná doprava.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace