Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská letní kina neuvažují o zákazu kouření

JIŽNÍ ČECHY - Zákaz kouření, který začal platit pro restaurace, ale i veřejná prostranství, se netýká letních kin. Na prahu léta to potvrdilo ministerstvo zdravotnictví a uvedlo, že o zákazu kouření mohou rozhodnout samotní provozovatelé. Některá letní kina se k různým opatřením na ochranu kuřáků uchýlila. Například v Kolíně se rozhodli jim vyhradit dvě samostatné lavičky, vzdálené zhruba osm metrů od ostatních diváků. Mohou tak sledovat film z kuřáckého koutku. Jihočeská kina ale nic takového neřeší.

 

"U nás to neřešíme. V letním kině není zákaz kouření, je to na vzájemné ohleduplnosti lidí," říká ředitelka sezimovoústeckého Městského střediska kultury a sportu Romana Krůčková. Dnes večer dávají Mumii a zítra Válku o planetu opic - i pro kuřáky. 

Kouření nezakázali ani v letním kině Háječek v Českých Budějovicích. "Nedovedu si představit, jak bychom takový zákaz vymáhali," říká šéf budějovických kin Jan Turinský. "V hospodě se můžete s kuřákem pustit do debaty a snažit se ho vykázat. V letním kině se přece nemůžu hádat s takovým návštěvníkem a zkazit kino všem ostatním kolem," dodává s tím, že kuřáci jsou ale podle jeho zkušenosti ohleduplní. Sami si chodí během promítání zakouřit stranou. 

Bude to tak určitě i na dnešním představení Vetřelce, zítřejším filmu Já, padouch 3 nebo pátečním promítání filmu Dítě Bridget Jonesové. 

Zákaz kouření nevydali ani ve Strakonicích. Tam ale letní kino promítá jen pětkrát za prázdniny, v červenci ještě tuto sobotu 15. film Bota jménem Melichar a 29. července Lucie, postrach ulice. "Nemáme kino vybavené moderní technologií, takže můžeme promítat jen staré filmy. Vybíráme tedy ze starých rodinných filmů, na které mohou lidé přijít s dětmi a je to taková naše nabídka zadarmo, bez vstupného," zmínil správce kina Petr Chalupný. 

Jelikož této možnosti skutečně využívají hlavně rodiny s dětmi, problém s kouřením v hledišti není ve Strakonicích na pořadu dne. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • nekuřák 

  Reagovat

   

  ... kouření by mělo být zakázáno na všech veřejných místech - kuřáky vyhnali z doupat a smrad je všude, dobrý příklad pro mládež která se to učí dýchat a ze které vyrostou feťáci. Kuřáci by měli plati daň za znečišťování ovzduší a viněni z útočení na zdraví všeho obyvatelstva !

  Vloženo 12.7.2017 21:36:44

  • ... 

   Reagovat

    

   praskne ti cévka :)

   Vloženo 12.7.2017 21:45:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Člověče pomalu. Jestli náhodou někoho napadne včlenit blbost do trestního zákoníku, tak dostaneš doživotí. Bacha na to.

   Vloženo 12.7.2017 23:22:08

  • Roman 

   Reagovat

    

   Další komouš tady????

   Vloženo 13.7.2017 08:41:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace