Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská zásahová jednotka skončila na prestižním Šumamanu čtvrtá

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

LIPENSKO - V sobotu večer skončil prestižní a náročný závod zásahových jednotek policie Šumaman 2019 v Přední Výtoni u Lipenské přehrady. Výsledky vyhlásili a ceny předávali hosté závodu, kteří převzali nad tímto sportovním utkáním záštitu, jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka, policejní prezident Jan Švejdar a hejtmanka Ivana Stráská. Celý den se bojovalo o umístění, ale také o putovní pohár ředitele.

 

Vítězným týmem se nakonec stali policejní profesionálové zásahové jednotky Hradec Králové, stříbro pobrali kolegové z Brna, bronz policisté z pražské URNY. Jihočeští sportovci ze zásahové jednotky byli čtvrtí o necelou minutu.

Letošní trať měřila zhruba 40 kilometrů, část trati borci běželi, část projeli na kole a 4 kilometry pádlovali na raftu. Aby nebyl závod jednoduchý, museli vždy všichni členové týmu překonat ve stanoveném čase silové i technické disciplíny na devíti stanovištích.

Na stanovišti pod názvem rokle čekalo šplhání po skále a traverz, na stanovišti Tarzanův skok zase velmi náročný a neustále se pohybující Jákobův žebřík se sítí vedoucí do 10 metrů. Ani stanoviště na pláži v Přední Výtoni nebylo nic snadného, přestože se jmenovalo naprosto nevině kladka. Přitahujte ale kladkou pneumatiku, když se nesmíte dotýkat země ani konstrukce a ve vzduchu u kladky vás drží jen ostatní z týmu.

Kdo z návštěvníků tohoto sobotního sportovního dne nesledoval závodníky na trati či na jednotlivých stanovištích, mohl své děti zapojit do několika dětských sportovních disciplín, nebo se seznámit s technikou policistů či vojáků. Mimochodem tým armády a také tým hasičů byl zapojen do tohoto jinak ryze policejního závodu. Velký úspěch sklidil také policejní vrtulník a dynamická ukázka jihočeské zásahové jednotky. Celý náročný den završil nádherný ohňostroj.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace