Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské parkurové družstvo je nejlepší v republice! Medaile z mistrovství mají i drezurní jezdci

Vítězný tým Jihočechů na skokovém šampionátu - Václav Horký, Jiří Tměj, Roman Špičák a Jakub Štěrba.

Vítězný tým Jihočechů na skokovém šampionátu - Václav Horký, Jiří Tměj, Roman Špičák a Jakub Štěrba.

JIŽNÍ ČECHY - V závěru minulého týdne proběhlo zároveň skokové i drezurní mistrovství České republiky. Drezurní jezdci se utkali v Brně na Panské Líše, skokané pak v středočeských Martinicích. Zde se jely soutěže družstev, mladých jezdců, žen a seniorů. Děti a junioři měli svůj parkurový šampionát o týden dříve v Hořovicích. V Martinicích se opakoval se velký úspěch z roku 2014 a jihočeské seniorské družstvo znovu přebíralo zlaté medaile. Letos jihočeský tým bojoval ve složení Jakub Štěrba z píseckého Zemského hřebčince s Warnessem, Václav Horký z klubu Tandem v Dubenci s Asile De Paix, Roman Špičák z JK Fencer Tábor na Cool Mc Flynn a Jiří Tměj z Jezdeckého klubu profesorky M. Hrabánkové v Újezdu u Týna nad Vltavou s Linearis DK. Celkem startovalo 15 družstev. Za sebou Jihočeši nechali stříbrné družstvo Prahy a bronzový tým Severní Moravy.


I v Brně se na mistrovství republiky v drezuře Jihočechům dařilo. V soutěži družstev přivezly stříbrné medaile zástupkyně JK Falea Anna Mikolášová s Colet, Eva Jančaříková s koněm Kandro a Petra Miki Civišová s Mary Lou. Celkem startovalo sedm družstev.
V tříkolové  soutěži seniorů Malá runda startovalo 12 dvojic a čtvrtý skončil exMilevšťák Michal Košťál na Little Jack, který momentálně startuje za pražský Czech Dressage Club, pátá pak Petra Miki Civišová z JK Falea na Europe-M. Starších juniorů nastoupilo deset a pátá příčka patřila Lucii Horové z JK Argos na Kinsky Santiago. Mladších juniorů splnilo kvalifikační podmínky jedenáct a sedmá pak na šampionátu skončila Jihočeška Veronika Gajdolínová z JK Whisky s Bohémem.
Největší úspěch se konal v kategorii dětí, kde dosáhla v konkurenci 11 závodníků na zlatou medaili čtrnáctiletá Jana Táboříková z JK Falea s Janne. Tato jezdkyně, která bydlí v Českém Krumlově, absolvovala již o předchozím víkendu skokové mistrovství dětí a juniorů v Hořovicích a mezi 32 dvojicemi dokončila tři kola i rozeskakování bez trestných bodů a brala stříbrnou medaili. Na pakurech pro změnu v sedle Clintase.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace