Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští mladí sportovci jsou druzí v republice

ČESKÁ REPUBLIKA - Mladí Jihočeši přivezli v pátek 24. ledna ze zimní olympiády čtyřiadvacet medailí a obsadili celkové druhé místo. Jedenáct zlatých, čtyři stříbrné, devět bronzových medailí a šest čtvrtých, tři pátá a sedm šestých míst nasbírali 164 bodů a mezi čtrnácti kraji je předstihl pouze Liberecký kraj, který má pro zimní sporty suverénně nejlepší podmínky.

 

VI. zimní olympiáda dětí a mládeže České republiky proběhla ve dnech 19. až 24. ledna, které se letos zhostil kraj Vyspočina. Pořadatelská města byla Havlíčkův Brod, Jihlava, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí. 

Na úspěchu mladých Jihočechů se nejvíce podíleli klasičtí lyžaři a rychlobruslaři. Mathias Vacek ze Stožce a Samuel Jirouš ze Stachů získali po dvou zlatých ve volném i klasickém běhu na lyžích a spolu s Karlem Vackem ze Stožce přidali ještě třetí zlato ze štafety. Martin Beránek z Českých Budějovic a Denisa Pytlíková z Lipolce vybojovali také po dvou zlatých na rychlobruslařských tratích, další zlato získal v závodě na 500 metrů Jakub Kopřiva z Jindřichova Hradce a hoši získali spolu Jaromírem Pytlíkem z Lipolce a Antonínem Řepou z Větřní ještě zlato ze štafety na 16 kol.  Dvě stříbrné medaile vybojoval Jan Formánek z Vimperku ve snowboardingu, Ondřej Mánek ze Čkyně získal stříbro a bronz v biatlonu, Barbora Havlíčková z Vimperku si dojela pro stříbro v běhu na 2 km volnou technikou a pro bronz na trati 2 km klasicky. Dvě bronzové medaile si vyjela Silvie Mikešová z Vimperku ve snowboardu a jednu získal ve slalomu i Matouš Koudelka z Vimperku. Sadu jihočeských bronzových medailí doplnil ještě Karel Vacek ze Stožce v běhu na 2 km volně, Jaromír Pytlík z Lipolce v rychlobruslení na 500 metrů a Šárka Krejníková z Lomnice nad Lužnicí na stejné trati. Poslední bronz pak vybojovali jihočeští hokejisté, kteří v boji o medaile porazili Olomoucký kraj 3 : 1.
„Je to velmi milé překvapení a patří jim všem za to velká gratulace. Zejména proto, že v zimních sportech nepatříme k těm nejsilnějším,“ pogratuloval jihočeské výpravě hejtman Jiří Zimola s tím, že poděkování samozřejmě patří i jejich trenérům a rodičům. A samozřejmě také vedoucím výpravy i členům organizačního výboru. Hejtman Zimola dále uvedl, že je připravený se s úspěšnými sportovci, jejich trenéry a případně i rodiči setkat na krajském úřadě a předat jim ocenění za vynikající reprezentaci Jihočeského kraje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace