Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jihočeští sociální demokraté si přijeli do Tábora zvolit předsedu

AKTUALIZOVÁNO - 26.1.2019 12:33

TÁBOR - V sále táborského společenského centra Univerzita probíhá od dnešního rána konference jihočeských sociálních demokratů. Je volební. Na předsedu jsou tři kandidáti - Jiří Zimola, který krajskou organizaci vede už deset let, dále jeho vyzyvatel, poslanec a písecký místostarosta Ondřej Veselý a nominaci má také jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka. Na tom by podle kuloárních informací byla zřejmě shoda těch, kteří si nepřejí dramatický a vyhrocený souboj. Spekuluje se ale, jestli Stanislav Mrvka nakonec neodstoupí.

Do Tábora dorazilo 176 delegátů z celkem 205, kteří byli svými organizacemi nominováni. Klíčem byl počet členů organizace.

Hosty konference jsou předseda ČSSD Jan Hamáček, místopředseda Senátu Milan Štěch, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a těsně před jedenáctou hodinou dorazil i místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Diskuse v sále probíhá za zavřenými dveřmi.

12.11 hodin - pomalu končí diskuse a schyluje se k projevům kandidátů na předsedu krajské organizace. Zatím jsou ve hře stále tři jména - Mrvka, Veselý a Zimola. 

Diskuse se dotkla i polemiky, která se rozpoutala v posledních dnech kolem nápadu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického - aby strana začala používat zkratku SD. Redakcí oslovení členové si ale myslí, že strana potřebuje mnohem hlubší změny a debaty o změně názvu mohou odvádět pozornost od podstatných věcí. 

12.31 - Nyní se již představují kandidáti na předsedu se svými projevy. Jsou již jen dva - Jiří Zimola a Ondřej Veselý. Stanislav Mrvka podle zprávu ze sálu skutečně odstoupil.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace