Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jiří Lutovský: Cyklisté používají hokej v rámci zimní přípravy

VIMPERK – Už je to pěkných pár let, co se ve Vimperku začali scházet cyklisté k turnaji v ledním hokeji, aby se ještě jednou potkali a společně završili cyklistickou sezonu. „Cyklisté používají hokej hodně často v rámci zimní přípravy, tak jsme si řekli, že bychom mohli dát dohromady všechny cyklistické oddíly s celé republiky, protože se samozřejmě ze závodů dobře známe. Slovo dalo slovo a dnes už jsme měli jedenáctý ročník,“ pochvaluje si ředitel turnaje Jiří Lutovský. Dříve se hrálo více turnajů i na jiných místech, třeba v Plzni nebo v Moravské Třebové. „Teď už jsme zůstali jenom my,“ říká Lutovský, který sám nastupuje za tým Česká spořitelna MTB Oldies, jenž skončil uplynulou sobotu o vzájemný zápas poslední. Vyhrála pražská stáj HC Kolo pro život.

Co je cílem tohoto klání?
Jde hlavně o zábavu, abychom se ještě sešli a pobavili na závěr cyklistické sezony. Jsem rád, že proběhlo všechno bez zádrhelu. Máme čas na zábavu i během samotného turnaje a poté se pokračuje ještě na posezení, je to docela příjemné.

Mění se účastníci turnaje?
V posledních pěti, šesti letech už máme stabilní obsazení – hrají pražský tým Kolo pro život, Brněnský výběr složený skoro z celé Moravy, Strakonice a dva týmy z naší stáje – staří a mladí z České spořitelny. Za mladé hrají většinou aktivní jezdci a studenti gymnázia, za staré bývalí závodníci a další bafuňáři.

Derby Oldies a Juniors se hrálo na úplný závěr záměrně?
Samozřejmě, snažil jsem se poskládat rozpis utkání tak, abychom to měli na závěr jako zlatý hřeb. My staří už jsme ale opravdu staří, takže více trpíme. Ke konci nám docházely síly, tak nevím, jestli to pro příští rok nezměníme tak, abychom mlaďáky naopak prohnali, dokud ještě budeme moct dýchat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace