Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Jiří Smrž dnes potvrdil odchod z táborského fotbalu

Většinový vlastník klubu Jiří Smrž.

Většinový vlastník klubu Jiří Smrž.

TÁBOR - Většinový vlastník fotbalového klubu MAS Táborsko Jiří Smrž dnes našemu portálu potvrdil, že opustí Tábor. Reagoval tak na pondělní rozhodnutí táborských zastupitelů, kteří v rámci dotačního programu na podporu výkonnostního sportu stvrdili návrh radních, aby fotbalisté byli podpořeni o půl milionu menší částkou než Hockey club Tábor. Mezi oba kluby se rozdělovalo 6,5 milionu. Hokejisté dostanou 3,5 milionu a fotbalisté 3 miliony.

 

Na zastupitelstvu radní Petr Havránek (Tábor 2020) objasňoval, že hokejisté s městem už od května vyjednávali a sdělili, že pokud by měli dostat pouze tři miliony korun, musel by první tým opustit druhou ligu a hrát nižší soutěž. Fotbalisté odešli ze zastupitelstva znechucení tím, že město napřed nastavilo bodovací parametry, odejmulo rozhodování o vrcholovém sportu sportovní komisi, rozhodnutí si vyhradila rada města a radní pak obodovali více hokej než fotbal. "Nám nikdo neřekl, že máme chodit na radnici lobbovat, spolehli jsme se na to, že je vypsaný regulérní bodovací systém," komentoval výsledek ředitel klubu FC MAS Táborsko Tomáš Samec.

Kromě Tomáše Samce dnes i Jiří Smrž konstatoval, že radní bodovací systém pokroutili tak, aby jim vyšel předem dohodnutý výsledek, protože pokud jde o kritérium finanční náročnosti sportu, fotbalový klub má minimálně dvojnásobný roční rozpočet než HC Tábor, o něco vyšší členskou základnu a i ve třetím kritériu, který je reklama v médiích, mají fotbaloví činovníci za to, že druhá fotbalová liga, kterou přenáší i televize, dělá městu Tábor víc celostátní reklamy. Fotbaloví funkcionáři vyjádřili politování nad tím, že město tak vnáší mezi oba kluby řevnivost. Návrhy, aby město dorovnalo částku i fotbalu nebo aby ubralo hokejistům a dalo oběma stejně, na pondělním zastupitelstvu neprošly. Týdeník Táborsko se průběhu zastupitelstva věnuje podrobněji.

Jiří Smrž dnes oznámil zahájení právních kroků, kterými své působení v FC MAS Táborsko ukončí. Klub tak přijde o 93 procentního akcionáře. "Menšinoví akcionáři dali najevo vůli pokračovat, budou muset samozřejmě hospodařit s menším rozpočtem. S tím, co je k dispozici, se ale dá v pohodě hrát divize," konstatoval Jiří Smrž fakt, který pro táborské fotbalové fanoušky bude nejspíš šokem.

Druhé největší jihočeské město by jezdilo hrát do Čížové u Písku, budějovického Roudného nebo Českého Krumlova. Jiří Smrž sdělil, že se postará, aby se jarní část 2. ligy důstojně dohrála a vyjádřil i naději, že pokud by byli budoucí vlastníci klubu ve shánění peněz úspěšní, snad by se dalo pomýšlet i o stupeň výš, tedy na Českou fotbalovou ligu, kterou hraje Písek a také rezerva Táborska. Ta se však v této soutěži potýká s problémy. Smrž zmínil, že bude o celé situaci jednat i s předsedou Fotbalové asociace Miroslavem Peltou. 

Na závěr Jiří Smrž zopakoval, že postoj starosty Tábora Jiřího Fišera a radního Petra Havránka a nyní i rozhodnutí táborských zastupitelů ho uráží, a proto z města odejde. Ředitel klubu Tomáš Samec, který patří mezi zbývající akcionáře FC MAS Táborsko, včera avizoval, že se ještě pokusí o schůzku u táborského starosty. Na to Jiří Smrž dnes reagoval, že ani on se žádnému jednání nebrání, protože mu budoucnost táborského fotbalu nikdy nebude lhostejná. 

Diskuse k článku - 48 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tahoun jako je pan Smrž ve sportu na Táborsku ještě nebyl. Je škoda , když se najde v Táboře tahoun k nějaké akci, tak jde město zcela proti němu, kdo to zažil na vlastní kůži nemůže nadávat těm, kdož takto činí. Není to jen o sportu, ale kdo to zažil i pořádáním výstav obrazů, tím otevřel v Táboře atraktivné másto , jako je klášterní chrám turistům a ještě vydělal děkanátu na zvony v dobrovolném vstupném, sežrali by nás !!! Tak to je město Tábor. Každou aktivitu zašlapat a mají pokoj!!! Podívejte se na jeho historii a co tu chybí, čím se nechlubí, proč, když to není í nich!! Chybí tu veliká socha učitele Krčína, Netolického, kterých si jinde moc cení, vodyvuodce Jana , Nedbala, Prokopa Holého, Křižíka, Beneše, Švehly, Zenkla, zato obludy , těch nadělají a co to stojí. Tak si sklidněte hormon, vy , kdož napadáte jako MěÚ tahouny,zvlášť když dotují dlouhodobě nevýdělečnou drahou sféru, kterou je sporta dávají tak možnost vrcholově sportovat mládeži, na místo toho, aby ona fetovala, kradla, a kritizovala !!! Fotbal byl v Táboře jen za Beneše i s prezidentským pohárem , tak když přál prezident, tak i Soumar , Fišer není Soumar , ani patriot města, jsou to samé naplaveniny.

  Vloženo 27.2.2017 11:27:54

 • Smrži, nelíbí? Tak val val val a už se nevracej! 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 31.1.2017 20:47:34

 • mládež 

  Reagovat

   

  Pokud město neudrží profesionální soutěž v Táboře tak se přijde o veškerá sportovní centra pro mládež !!! To by si mělo město uvědomit. Dětí je tam dost, talentovaných jakbysmet. Takže tohle chceme rušit ? Paráda.

  Vloženo 30.1.2017 19:36:56

  • Mládež 2 

   Reagovat

    

   Jste poněkud mimo mísu. Přidělení SpSM a SCM není vázáno na profesionální soutěž. Je třeba splnit určité podmínky licenčního řízení. Hrací plochy, zázemí, trenérské licence, sportovní třídy apod. Můžou se přihlásit mužstva z divize do licenčního řízení. Tak tu nezveřejňujte dezinformace.

   Vloženo 31.1.2017 11:23:51

   • mládež 

    Reagovat

     

    To nikdo neříká, ale těžko se to zvládne utáhnout z pozice divizního klubu. Takže to není dezinformace, ale realita. Navíc ten tlak na přidělení bude určitě velký a bez podpory města tady, to může jít, resp. půjde, do čudu.

    Vloženo 31.1.2017 16:16:19

 • strejda longas 

  Reagovat

   

  co si volite, to mate.

  Vloženo 27.1.2017 19:44:27

 • petr 

  Reagovat

   

  Že se nebude hrát Národní liga ? No budiž, to většina lidí zkousne. Ale klub má středisko mládeže s velkou základnou, kam chodí kluci od 6 do 20 let. Zajištění podmínek pro udržení střediska stojí hodně peněz (klub musí mít kvalitní trávníky, zázemí, trenéry, zajištění dopravy na zápasy, příprava, ...). Pokud středisko mládeže Tábor neudrží, a to reálně hrozí, tak je to špatně. Můžeme se pak divit tomu, že se někteří mladí věnují alkoholu, drogám a výtržnostem ? Pan Smrž je svérázný člověk a jeho styl jednání taky nemusím. Ale položme si otázku. Proč jiná, mnohdy menší, města mají velké multifunkční sportovní haly, městské stadiony a jiné sportovní areály ? Jak to dělají ???

  Vloženo 27.1.2017 06:31:32

  • Jasoň 

   Reagovat

    

   Asi také proto, že v jednom kuse nestaví cyklostezky, od nikud nikam, dále nelajnují piktogramy cyklistů na vozovku s životností 4 měsíců, nestaví megabetonová náměstí, neopravují třikrát jednu křižovatku ve městě, aby byla vůbec funkční a jiné.

   Vloženo 27.1.2017 07:35:03

   • Radek 

    Reagovat

     

    Nezbývá než souhlasit těmito názory. Všechno je o nadšencích a srdcařích a proč jim házet klacky pod nohy nebo je chtít dokonce vystrnadit z Tábora. Chybí mi snaha najít kompromis i přesto, že třeba nejsem zrovna fanoušek fotbalu nebo čehokoliv jiného. Na druhou stranu je fotbal nejpopulárnější hra na světě a tak by se k tomu mělo i přistupovat.

    Vloženo 27.1.2017 09:00:08

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace